Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az összes mappa mérete a...

Ago6211 kérdése:

Az összes mappa mérete a merevlemezen jóval kisebb, mint a merevlemezen lefoglalt terület. Miért?

Figyelt kérdés

Van egy (1-es számú) 1TB-os merevlemezem, aminek a teljes tartalmát (családi képek, filmek, videók) egy másik (2-es számú) 1TB-os merevlemezre másoltam. Volt néhány fájl, ami mindkettőn megvolt. A gép (Win 8.1) rákérdezett, hogy felülírja-e azokat, vagy hagyja ki, mire én rákattintottam a felülírásra, de látván, hogy elég hosszú idő van még hátra a műveletből, szimplán leállítottam a másolást.

A 2-es számúról jópár mappa és fájl is hiányzik, és ha kijelölöm a gyökér könyvtárban az összes elemet, azok 506 GB-ot foglalnak, tehát itt nyoma sincs a hiányzó fájloknak, viszont ha a merevlemez tulajdonság lapját nézem, a lefoglalt méret 802 GB. Ez hogy lehetséges?? Ezek szerint még ott vannak a cuccaim, csak nem látom őket? A rejtett mappák megjelenítése be van kapcsolva, illetve a Recuva visszaállítóval is próbálkoztam, de mindhiába.

U.i.: Azóta leformáztam az 1-es számút, másik fájlrendszerrel, úgyhogy a visszaállítás innen lehetetlen.



2014. dec. 28. 17:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez így érdekes. De a fájlhelyreállítók nagy része formázás után is simán jól dolgozik. Nekem volt úgy, hogy 500gb-os ntfs-ből leválasztottam 100gb-ot, ubuntu ment volna rá, de a telepítő valahogy megoldotta, hogy le legyen formázva a teljes 500gb. NTFS-ből így ext4 lett. Visszaformáztam ntfs-be, csináltam egy helyreállítást és a zenék nagy része, a képek 90%-a meg a dokumentumok majdnem egésze visszaállt. A rar fájlokból viszont szinte mind sérült volt...
2014. dec. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!