Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges a teljesítmény...

Lehetséges a teljesítmény romlás processzor túlmelegedés esetében?

Figyelt kérdés

Adott egy Core 2 Duo E7200-as processzor és amikor felmegy 70 fok felé vagy akörül mozog a hőmérséklete akkor úgy tűnik mintha lecsökkenne a teljesítmény és a processzor 100% dolgozik főleg játékoknál van ez a dolog.

egy újrapasztázás megoldaná a dolgot ? vagy esetleg már károsodott maga a processzor ?



2014. dec. 28. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy korlátozza az órajelét, hátha úgy nem égeted szarrá. A pasztázás lehet megoldja ezt a melegedést, de lehet új hűtő kell.
2014. dec. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elméletileg a processzor hőmérséklettől függetlenül ugyan azon az órajelen mozog és ugyan olyan teljesítménnyel dolgozik, mondjuk 1000 fokon már valószínűleg nem.

Én azért megnézném, hogy mi használja annyira a processzort, mert a folyamatos 100%-os használattól nő a hőmérséklete. Egyébként meg a pasztázás egy dolog, de ki is kell takarítani a port, a ventilátort újrazsírozni stb.

2014. dec. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az AMD proci elégeti magát, ha túlmelegszik. AZ Intelek tudnak olyat, hogy visszakapcsolnak, ha túlmelegszenek. Ha ezután is melegszik, akkor egyszerűen megáll. De ha kihűlt, újra jó lesz. Ezért jobb az Intel, mint az AMD.

Én számítógép szerelőként dolgoztam 10 évig. A proci és a hűtő közé mindig színtelen, átlátszó szilikonzsírt raktam, az nem keményedik meg és nem szárad ki. Az ezüstpaszta és az a fehér valami, amit adnak a procival együtt egy kis tasakban, az egy idő után kiszárad és nem vezeti a hőt. Évek tapasztalata beszél belőlem.

2015. jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mr. évek tapasztalat hagy kérdezzem meg, hogy milyen szilikon zsírt használsz, hogy melegedéskor nem folyik ki? Mert ilyet már én is próbáltam.
2015. jan. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!