Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel® Xeon® Processor...

Intel® Xeon® Processor X5650 vélemény?

Figyelt kérdés
Tudom hogy LGA 1366 foglalatú, ami nem mai darab. De ez mennyire felel meg a mai, illetve a jövő év játékaihoz?

2014. dec. 29. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megfelel, ha találsz hozzá működő alaplapot értelmes áron, ennél a foglaltnál az lesz a "kihívás".
2014. dec. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100 ezer alatt ne nagyon remélj hozzá alaplapot sima 1366-os foglalatú lapban nem fog menni :S amennyi pénzt ráköltenél már újonnan vennél egy csak az alaplap árán vennél azonos teljesítményű i7 procit akár ..
2014. dec. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"sima 1366-os foglalatú lapban nem fog menni"


De menni fog benne.

2014. dec. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mert találtam, most szépszámban használtan, és megfelelő árban, az újhoz képest. Csak hogy 6 mag 12 szál, ami elég szépen hangzik. De a cpuboss.com oldán nézve, I7 szemben, nem múlja felül.
2014. dec. 29. 20:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Ugye az megvan, hogy ez egy szerver processzor, ahol nem az alacsony fogyasztás és hőkibocsájtás a szempont? Magyarul, ha találsz is hozzá rendes alaplapot (nem fogsz, a deszktop chipsetek nem fogják lekezelni), akkor is kell hozzá egy szerver szintű hűtő (hangos, nagy légáramú) és egy bika táp, ami leeszi majd a gatyád. Ráadásul az utasítás készlete sem éppen a deszktop igényekhez igazított, azaz a játékok nagy része nem fog rendesen futni, mert nem erre a készletre van optimalizálva. (P4 vs. celeron témánál is ez a gond)
2014. dec. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
tessék ahogy írtam szerver lap kell hozzá ! köszönöm a megerősítést ! amik valóban 100 ezertől kezdődnek ha csak nem valami csodára bukkansz hardveraprón régebben láttam 80 körül is lapot hozzá ennyit meg ér neked akkor hajrá.
2014. dec. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#5-ös, nem bántásból mondom, de az előző hozzászólásod egy hatalmasnagy baromság úgy ahogy van, tulajdonképpen az első fél mondat igaz csak.


Egyébként én is gondolkoztam ilyen procin a nyáron, de végül nem vettem ilyet, de nem azért mert gyenge lenne. Hanem azért, mert 5 éves, és ez hátrányokkal jár. Sok alaplapon nincs SATA3 és USB3, nincs IGP ami azért jól jöhet VGA cserénél vagy meghibásodás esetén. És sok alaplap elromlott már, így kicsi a használt választék, és az árak az egekeben. Mégha találsz is hozzá jó áron, mi van, ha az is elromlik? Megint kezdődhet a keresgélés, és úgy már egyáltalán nem éri meg.

2014. dec. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7-es. Végül is csak ~15 éve a szakmám...


#5-s voltam.

2014. dec. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor meg végképp nem kéne olyanokat írnod. Na mindegy.
2014. dec. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2014. dec. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!