Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy P4M80-M7-es alaplapom,...

Van egy P4M80-M7-es alaplapom, és mivel Win8.1-em van, a videokártya nem megfelelő hozzá. DDR2-es karim van szeretném újítani, tudnátok ajánlani olyan 20. 000Ft környékén?

Figyelt kérdés
Szóval.. Szeretnék majd új alaplapot venni, aztán egy videokártyát, majd egy 4 magos procit, és egy 8GB ramot. Ameddig nincs meg minden, addig a régi marad benne ha támogatja. Ha nem, akkor meg laptop. Na szóval tudnátok ajánlani?:)

2014. dec. 30. 09:42
 1/3 Hegyesi Teofil válasza:
Halika! [link] az linken található az alplapod leírása (gondolom ez az). Teljesen felesleges ehhez az alaplaphoz bármit is venni, ha egyáltalán még lehet kapni DDR2-es cuccokat. Nekem is van egy ilyen alaplapon, az "ezer" éves gépemben volt, ez most nekem a garázsban van rápakoltam az mp3 zenéket, melyek egy lebutított XP-n futnak: erre tökéletes. Minden másra hasznavehetetlen a mai világban. Az alaplapod csak max 2 GB memoriát támogat, úgyhogy ez iszonyat kevés a mai op rendszereknek. Javaslom egy új alaplap beszerzését első körben, melyet mér 10-15 ezerért lehet kapni, Persze DDR3 asat.Ehhez már tudsz venni 8 GB ramot, mondjuk 1333 MHz-eset kb 20 ezerért, procit intelt vagy amd-t (alaplap függő) kb 20 ezerért 4 magosat. Majd mindezek után jöhet a videokarcsi mondjuk egy 1 GB 256 bites. Persze a tápról sem feledkezzük meg: min egy 500 Wattos kell. Szóval komplett gép :) Felesleges videokártyát keresgélned s venned 20 ezerért. Itt tudsz sok mindent keresgélni: [link]
2014. dec. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hegyesi Teofil válasza:
Egyébként a Win 8.1 minimális rendszerkövetelménye: [link] Ennek megfelelően kell új gépet összepakolni. Hali!
2014. dec. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Alaplapot is szeretnék venni, és utána bele a többit. 2 gépem van, szal a laptopon addig tudok szórakozni, mert igazából játékra és vidizésre kellene. Én kb. így gondolkodtam:

Alaplap 20k-25k

Intel proci 40k kb

Egy normális 2GB-s vidikari, amit igazából találtam is 11k-ért:D De az biztos hogy NEM INTEL kari kell..

8GB Ram 20k kb


Itt a vidikari, nemtudom hogy jó-e: [link]


Vagy így ez a kategória: [link]


Proci az 4 magos intel lenne, én a Quad Core 3Ghz-ben gondolkodtam


Ram az 8GB, 1333Mhz az tökéletes


Alaplap meg nemtudom:/

Ha valaki segít így összeállítani egy konfigot, azt megköszönném:3 Bár akkor nem hiszem hogy "olcsón" meg tudom oldani

2014. dec. 31. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!