Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gyári hűtők között van eltérés?

Gyári hűtők között van eltérés?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy méretben, teljesítményben van-e különbség?

Pl.: jó egy Pentium G hűtője egy i5-höz?


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. dec. 30. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ugyan olyan foglalatban vannak akkor igen(teljesítményben más kérdés)
2014. dec. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 HUN_Sector ***** válasza:

Az új processzorok az intelnél egyre inkább az alacsony fogyasztás fele mennek el. Bár a pentriumok soha nem voltak hőerőművek. Mindig nézd meg, hogy mekkora az energiafelvétele a választott processzornak, mekkora a jelenleginek. Aztán nézd meg a foglalatot mindkettő esetében. Ha a W érték és a foglalat típusa egyezik, átrakhatod a hűtőt.

Amennyiben a W érték (watt) az új proci esetében alacsonyabb, a foglalat egyezik, akkor is átrakhatod. Amennyiben azonban az új proci többet eszik, akkor nem ajánlom a cserét, hanem egy nagyobb teljesítményű hűtő beszerelése lenne kívánatos.

2014. dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát, nekem volt Pentium G3420-am, most i5-4460-am van, a hűtő kinézetre ugyanolyan, de a típusszám már nem ugyanaz.
2014. dec. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egy Pentium G860-ról szedném le, és egy i5-3470 vagy 3570s-re kerülne.

A 3570s-re szerintem jó lenne mert azonos a fogyasztás.

A 3470 esetében nem vagyok biztos mert 12W-al több a fogyasztása.

Vagy egy nagyon jó hűtőpaszta kiegyenlíheti a különbséget?

2014. dec. 30. 13:44
 5/5 HUN_Sector ***** válasza:
A hűtőpaszta csak hővezető, a hőleadást a hűtőborda és a ventilátor végzi. Így a legjobb minőségű paszta sem képes kiegyenlíteni a különbséget
2014. dec. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!