Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a Windows és a...

Mi a különbség a Windows és a Linux operációs rendszerek között?

Figyelt kérdés
Kérlek ne linkeljetek, a saját szavaitokkal írjátok le!

2015. jan. 1. 13:26
1 2
 1/12 P.O.C. ***** válasza:
60%

Windows:

-----------

Pro: normálisan támogatja a hardvereket és a népszerűbb szoftvereket, könnyebb kezelni, nem igényel extra informatikai tudást, Offline (net nélkül) is boldogulni lehet vele.


Kontra: fizetős (bár a magyar proli inkább lopja), fogékonyabb a vírusokkal és malware -ekkel szemben. Sokak szerint nem olyan gyors és stabil (bár ez utóbbit én magam nem tudom megerősíteni).


Linux:

----------

Pro: Ingyenes, a vírusokat gyakorlatilag elfelejtheted, sok feladatra alkalmasabb mint a Windows. Alap esetbe ezt se nehéz kezelni.


Kontra: Gyérebb hardver támogatás, játékokra nagyon korlátozottan alkalmas, kevésbé felhasználóbarát. Sok hardvert egyszerűen nem lehet alatta működére bírni. Ha valami komplikáció van, akkor az már profit igényel, vagy legalábbis olyat, aki tudja használni az internetet. Ha nincs neted, akkor egy merő szenvedés a használata.

Angol nyelvtudásra, és minimális programozói tudásra előbb utóbb biztosan szükséged lesz!

2015. jan. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Vitatkoznék veled. Én nagyon windowsos szemléletű vagyok, s abba sem turkáltam bele soha (értsd., nem akartam okosabb lenni, mint a megalkotói).

Ubuntut használok jelenleg. A feltelepítése pontosan olyan könnyű volt, mint bármelyik Windows változat, s rövidebb ideig is tartott. Semmiféle hardveres gondom nem volt.

Nagyon stabil. Ugyanolyan könnyen használható, mint a Windows. Rengeteg ingyenes program van hozzá. Ezek egy jelentős része "testközelben", csak aktívvá kell tenni.

Nincs netfüggősége, csak annyi, mint a Windowsnak. Azaz, ha olyan programra van szükségem, ami nincs rajta a telepítőn, akkor netről, legális és ingyenes helyről könnyedén tudom installálni.

Ha nem ismeri fel a hardvert esetleg, a driver megtalálása nem könnyebb, nem nehezebb mint Windows esetében.

És szinten minden megvan magyar nyelven.

A nyelvtudás hiánya nem jelent komoly akadályt, hiszen én semmiféle nyelven nem tudok, de az összes munkámhoz használt program angol. Soha nem volt gond.

Sőt, a munkahelyemen van egy magyarított, de attól megőrülök.

Játékokat nem tudom, mert néhány kártyajátékon kívül soha nem játszottam mással, de lehet, hogy kevés van rá.

Vannak olyan disztribúciók, amelyek valóban igénylik a profi tudást, de az olyan embereknek is készül. Jellemzően programozóknak.

2015. jan. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
Semmi lényeges, persze lehet jönni a felhasználóbarátsággal meg a hardver támogatottsággal, de komoly felépítésbeli különbség nincsen. Mindkettő egy UNIX másolat a különbségek csak a felszínt kaparják.
2015. jan. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%
Linux felhasznalobaratabb, aki nem igy gondolja az nem ert hozza :) :) :)
2015. jan. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Distro függő, hogy mennyire felhasználóbarát..
2015. jan. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"normálisan támogatja a hardvereket"

Ezzel vitatkoznék. Sem a Vista, sem a Win7 nem volt képes normálisan kezelni a hang-és videókártyámat, a wifiről már nem is beszélve. Win8 pedig még rajtuk is túltesz. Ezzel szemben a Linux mindent tökéletesen felismer, gyorsabb és hűvösebb a gép. Többször is próbáltam visszatérni a Win-re, de 2 hét a rekord. Nem bírom elviselni, nekem sok mindenben logikátlan. Pedig van eredeti Xp Home lemezem, illetve Win8.1 Pro kulcsom is. Nekem nem kell.

2015. jan. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 P.O.C. ***** válasza:
36%

#6:

A Linux a matuzsálem kori hardvereket általában felismeri, valószínűleg azért gondolod, hogy mindent felismer, mert még sosem voltak új, korszerű hardvereid. Azokkal szívnál csak igazán.


Ami a Windowsos driver problémáidat illeti, egyszerű piacgazdaság az egész. Nem a Microsoft feladata, hogy drivert készítsen a hardverekhez, hanem a hardver gyártóké. Azoknak meg nem érdekük, hogy 10 évig támogassanak szoftveresen egy hardvert, máskülönben a felhasználó sosem cserélné le, ők meg tönkremennének, nem lenne kinek eladni az új fejlesztéseket, amibe dollár milliókat öltek.

2015. jan. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
4 éves laptopot azért nem neveznék matuzsálemnek. Új hardvernek pedig ott az okostelefonom pl. Win alatt perceket szerencsétlenkedik a driver letöltésével és telepítésével, Linux alatt pedig csak bedugom és működik. Nem azt mondtam, hogy mindent támogat, de a Windows sem. Azért pedig, hogy teljes értékűen fusson a WinX, nem fogom lecserélni a jól működő hardeveremet, mert nem írnak már alá ablakos drivert. Főleg, ha olyan ronda OS-ről van szó, mint a 8-as.
2015. jan. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 P.O.C. ***** válasza:
21%

Akkor pedig csak szimpla bénázás. Ha az adott géphez van hivatalos driver támogatás az adott Windows kiadáshoz, akkor nincs olyan, hogy nem működik.

Én már több ezer gépet telepítettem Windowssal életemben (szinte már a könyökömön jön ki), de csak néhány olyan eset volt, amit nem tudtam megoldani. Ezzel szemben Linuxot csak pár tucatszor telepítettem, de szinte minden második esetben volt valami gebasz.

2015. jan. 3. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
Hivatalos drivert telepítettem. Nem bénáztam, már én is sokszor telepítettem gépet. Nemcsak Windowst, hanem Linuxot is. Még parancssorból is. Nem az én hibám, ha nem tudnak normális drivert írni. Egyébként meg nem egyedi eset az enyém.
2015. jan. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!