Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tanácsokat adnátok egy...

Milyen tanácsokat adnátok egy ilyen gamer konfighoz? (Részletek lentebb! )

Figyelt kérdés

Ezt a vasat játékra használnám (értelemszerűen), meg kicsit videózásra, vágásra, renderelésre, de keveset (tervek szerint). Azért szeretném a segítségeteket kérni, mert életemben másodjára állítottam össze konfigot (az elsőből nem lett semmi...). Na szóval, a vas:

Proci: [link]

Alaplap: [link]

RAM: [link]

HDD: [link]

SSD: [link]

VGA: [link]

Gépház: [link]

Táp: [link]



Arra kérlek titeket, hogy írjátok már le, hogy ezek a cuccok mennyire bírják egymást, meg ha valamelyik helyett tudtok jobbat, és hasonló, akkor azt is. A hozzá értőket kérném elsősorban! A linkeket amiket adtam, ott részletesen leírják az adatokat!



#erős #konfiguráció #300k felett
2015. jan. 2. 00:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha csak néha videóznál, én nem feltétlen költenék el bő 90K-t procira. Meg az alaplap is drága. Táp lehetne jobb.
2015. jan. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

i5-4690K

30-ért valami Z97-es lap

2015. jan. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 paca001 válasza:
Ha procit huzod akk a hutesre figyelj, vmi jo hutot hozza
2015. jan. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kiválasztottad mindenből a legdrágábbat? Jó módszer.


-HT-ből a játék biztos nem profitál, a renderelésben meg szerintem nem számít hogy 1 perc vagy 50 sec. Természetesen ha számít akkor i7, ha nem i5-4690k.


-Lapból szerintem ez nem nyújt annyival többet mint a 25-35 árú társai.


-HDDből Blue vagy Black (előbbi olcsóbb, utóbbi kicsit gyorsabb). Ne szerverlemezt...


-Ház egyéni megfontolás eredménye, de van olcsóbban is.


Ez a proci megérdemelne egy korrekt vízhűtést, vagy valami nagy tornyot. Nem találtam maximális hűtő-magasságra adatot, de jó széles a ház belefér kb. bármi.

2015. jan. 2. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

processzor:

Csak játékra i7, te tudod. Ha van rá pénzed, veheted. i5 4690k is elég kielégítő, de ha nagyon hosszú távra nézed, valamivel jobb az i7.


alaplap:

Ha már maximus, akkor 7 hero, de ez csak személyes vélemény. Egyébként más z97 chipsetes lap is teljesen jó alája, ha spórolni szeretnél.


ram:

nekem [link] ilyen van, ez is teljesen korrekt, de az se rossz. Arra figyelj, hogy amit választottál az magasabb profilú RAM, ezért nem fog minden léghűtéses cpu hűtő rámenni. Nekem pl ajánlottak egy ilyet:

[link]

Csak sajnos 18.5 cm hosszú a házban és letakarja az első ram slotot, nem fér be tőle a nagyobb ram, ezért nem is vettem meg (ismerős lehívott egyet nagy raktárkészletből, hogy megnézzük).


hdd:

inkább wd blue vagy black, de redet ne, nem szervergép lesz az.


ssd:

Kingston HyperX 3K 120GB SH103S3/120G valamivel olcsóbb és kb ugyan azt tudja. Van aki erre, van aki arra esküszik


ház:

Igazából rajtad áll, hogy milyet akarsz, hogy nézzen ki, de 10-15ért is találni már normálisakat.


táp:

145öt fogyaszt a vga, 88-at a cpu. Szerintem egy fsp 550 Raider is bőven elég alája. Ha később szeretnél még egy videokártyát berakni, akkor maradhat, de egyébként nem kell ekkora.


Egyébként jó erős gép lesz, nekem is valami hasonló van, fps gondom sose volt még vele ac unity-n kívül.

2015. jan. 2. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!