Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történik ha nem megfelelő...

Mi történik ha nem megfelelő a BIOS verzió?

Figyelt kérdés

Egy új processzor vásárlása előtt állok (Intel Core i5 3470 vagy Intel Core i5 3570s). Most a P1.20-as BIOS van az rajta (tehát az gyári), de amit bele akarok tenni procit ahhoz a P1.30-as kell.

Mi történik akkor ha nem frissítem?

Tönkre mehet tőle valami a gépben?

(Ez csak elmélkedős kérdés, természetesen frissíteni fogom a BIOS-t legalább P1.50-ig, hogy normálisan kezelje a Win8.1-et)

Amúgy mi az ami miatt a P1.20-as BIOS nem megfelelő az említett prociknak?

Mivel lesz több attól az alaplap?


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. jan. 2. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
A régebbi biosban nincs benne az újabb proci mikrokódja. Valószínű,hogy elindulna a régi biossal is,csak bizonyos dolgok nem működnének megfelelően. Vagyis a régi bios nem ismerné az újabb proci új utasításkészletét.
2015. jan. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg úgy jársz, mint én. Asus b85m-g alaplapomban kicseréltem a g3420-at i5-4460-ra, elindítottam a gépet és fekete képernyő (mármint bekapcsolt a monitor, csak fekete volt az egész, még a BIOS-t se hozta be). BIOS frissítés után persze működött minden.
2015. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a felvilágosítást!
2015. jan. 2. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!