Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD processzor esetén milyen...

AMD processzor esetén milyen foglalatú alaplapot érdemes venni?

Figyelt kérdés
Ha fejlesztésre kerül a sor (~2 év múlva), jó lenne, ha nem kerülnék megint abba a gödörbe, mint most, hogy FM1-es az alaplapom, és EGYETLEN EGY processzor sincs újonnan sehol. Ami erősebb a jelenleginél (2,6 Ghz 4 mag).

#processzor #AMD #alaplap #káposztás tészta #ütvefúrógép #intelfanbojkussaneved #kacsalábon forgó kastély #palotapincsi pottyantás
2015. jan. 4. 16:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Manapság sajnos úgy működik a dolog, hogy egyik foglalat sem bír ki 2 generációnál többet, sem AMD sem Intel vonalon.
2015. jan. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Igazából semmilyet. AM3+ halott, FM2+ba megy csak APU jön. Szóval én az Intel LGA 1150-et javaslom, H97/Z97 chipsettel, ebbe ugyanis a kövi Broadwell is belemegy.
2015. jan. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

#1

Bezzeg a jó öreg LGA775 hány éven át bírta, pentium4-től egészen Core2quad-ig, meg adapteres Xeon-okig :(

2015. jan. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegyik s775-ös! Nekem Abit AW8-MAX alaplapom volt egy Intel Pentium 4-gyel és a Core 2 Duo-t sem kezelte, csak az Intel Pentium D volt a legnagyobb proci amit bele lehetett rakni.

Csak a megfelelő chipsettel ellátott alaplapok voltak alkalmasak p4-től Core 2Quad-ig kiszolgálni a procikat.

De még így is ez volt a legéletrevalóbb foglalat az eddigiek közül!

2015. jan. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

én is Intel 1150-et javaslok ha most kezdesz fejleszteni

ugyanígy befürödtem, csak FM2-es alaplappal. Arra sem jött már régóta új proci.

de te 2 év múlva fejlesztenél

-ki tudja mi lesz 2 év múlva

2015. jan. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
De azért Socket 478-nál is volt ilyen mindenes, mint ez az Abit lap is: ABIT IC7-MAX3.
2015. jan. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha több pénzed van akkor AM3+, ha kevesebb FM2+. Akármelyik is, megveszed a mostani legjobb procit, és 2 év múlva semmi értelme nem lesz váltanod. Manapság jó ha 10%-ot gyorsulnak évente a procik. Ilyen különbségeket csak mérni lehet, érzékelni nem.
2015. jan. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hasznos infok rövid idő alatt! :) Mindenkinek megy zöld kéz.


Sok pénzem nincsen, főleg nem úgy, hogy drágább alaplap+drága proci is, szóval... Utána nézek ezeknek az Intel foglalatnak is, de árban fontosabb a dolog. Köszönöm. :)

2015. jan. 4. 17:23
 9/14 HUN_Sector ***** válasza:

Az alaplap ára nagyjából hasonló mindkét processzor márkánál. SATA III és USB 3.0-t tudjon, ezek olyan 20000ft körül vannak/kezdődnek.

Jelenleg nincs am3-t leváltani beharangozott termékcsalád, így azt megveheted. Egy fx 63000, vagy 8-as kezdetű elég lesz az elkövetkező pár évre (ha amd-ben gondolkodsz).

Én az előttem álló évet pl egy a8-6500k-val szándékszom kibekkelni. Bár így a 30 határán, egyre kevésbé érdekelnek a játékok :) de viszi őket szépen. Mindezek ellenére, te az FX-ek táján maradj, ha amd, vagy i5 környékén, ha intel procit veszel.

2015. jan. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 HUN_Sector ***** válasza:
Elírtam: nem fx 63000, hanem fx 6300. Ennyire még nem tart előre a technológia :)
2015. jan. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!