Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Proci: I5 4690K, VGA: Asus r9...

Proci: I5 4690K, VGA: Asus r9 290 4Gb, Ram 16 Gb hyperx blu ddr3 1600 mhz, táp: 500 w chieftec, crosair h50 vízhűtés, hangkártya: Asus xonar dg5.1,1,1 tb hdd. Alaplap?

Figyelt kérdés
Ezek a meglévő alkatrészek, egy alaplap hiányzik belőle. Körülbelül 30k amit rászánnék egy alaplapra, de várnék hozzáértők véleményét, hogy milyen alaplap lenne a legmegfelelőbb bele. Illetve, ha valamelyik alkatrész nem megfelelő bele vagy jobb lenne egy más helyette, szívesen fogadok ötleteket, tanácsokat.

2015. jan. 5. 09:30
 1/8 anonim válasza:
Én asrock alaplapok között válogatnék megfelelő foglalattal (LGA 1150). Nekem asrock extreme 6-om van, az neked is jó lehetne, de az Asrock 4 is majdnem ugyanolyan jó.
2015. jan. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

asus r9 290-et inkább hanyagold,sok baj van velük melegednek,artifact...

én a helyedben még gyűjtenék hozzá egy kicsit és minimum egy sapphire r9 290 tri-xet vagy gigabyte r9 290-et vennék,de a legjobb lenne egy vapor-x

vagy ha nem idegesít a cicergés akkor gtx 970

2015. jan. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hangkártya felesleges, egy jobb alaplap hangkártyája is tud ennyit.


Ha azt leveszed, akkor mehet bele gigabyte gtx 970 (g1 gaming) vagy gigabyte r9 290.


Alaplapra mennyit szánsz? Nekem hasonló van és egy jóféle asus maximus 7 hero van alatta, de más, z97 chipsetes is bőven jó 25-35 között. Annyi, hogy a kimeneteknél figyelj rá mennyi usb 3.0 meg egyéb kimenet van.


16 GB ram akkor kell, ha filmet/3d-s tervet renderelsz, szóval komoly munkára fogod, egyébként 8 GB is elég. Persze ha most megveszed, később nem kell venni bele, ez is egy taktika.


Gépházat nem írtál, az már megvan? Nekem Sharkoon VG4-W zöld van, a hosszú (32 cm-es) gigabyte gtx 970 g1 gaming szépen pont befér az ssd tartó mellé bárminemű vágás/szerelés nélkül.


Ha a procit jelenleg nem akarod húzni, akkor nem kell hozzá vízhűtés, az alap hűtés bőven megteszi (nekem is az van, nem húztam a processzort, halk, nem melegszik) inkább spórold meg a pénzed és rakjál bele 120 GB-os SSD-t, most nagyon mennek a hyperx Fury-k 17-18 ezer körül (120 GB-os).

Arra rápattintod a windowst meg az egyéb munkás programokat (3d tervező, photoshop stb), érezhetően jobb lesz, az 1 terásra meg mehet a játék, film meg miegymás.


Ha a hdd western digital lesz, akkor blue-t vagy blacket vegyél.

2015. jan. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Olvasgattam az általad emlegetett hibák után, de erre a kártyára nem igazán panaszkodnak, sőt. a 280-as szériára panaszkodnak leginkább. Köszi a véleményed, gondoltam, hogy neked is ilyen kártyád van és esetleg az a hibás.
2015. jan. 5. 10:11
 5/8 anonim ***** válasza:

*hasonló alatt azt értem hogy hasonló gépet raktam össze


gigabyte gtx 970 g1 gaming

i5 4690k

asus maximus 7 hero

fsp raider 550

Sharkoon vg4-w zöld

8 gb corsair 1600mhz vengeace ram

wd10ezex

legolcsóbb dvd író/olvasó

Gyűjtöm a pénzt arra az ssd-re amit írtam :)

2015. jan. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi neked is 3.-5.


Ehhez az összeállításhoz jutottam hozzá, kedvező összegért így ahogy leírtam. Egy alaplap ami hiányzik még belőle, az nem járt hozzá. Szívem szerint én is egy gtx-es vga-t vettem volna, de ez van ehhez.


Gépház az van már hozzá, azt elfelejtettem leírni, cooler master elite knight 350-es.


Az ssd az nagyon jó ötlet, köszi.


A vízhűtés is jár hozzá, nyilván az előző tulaj szerette volna húzni, mert még nem jutott el addig, hogy összerakja, csak alkatrészekben van külön a gép.


Köszi a hozzászólásod.


Egyébként jó a géped így? Jól teljesít?

2015. jan. 5. 10:55
 7/8 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=rwRWi3Bz0qc

érdemes végig nézni összehasonlítja az összes r9 290-et

2015. jan. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem nagyon bivaly, a gtx kártyánál azért érzem picit, hogy az AMD-s kártyáknál egy picit jobb a szín összeállítás, mint nvidia-snál, de hamar átálltam. Kicsit mintha matt lenne amd-s kártya után.
2015. jan. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!