Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asztali gép vásárlása esetén...

Asztali gép vásárlása esetén hogy lehet eldönteni hogy melyik processzor a legjobb (és chipset is)?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy például olyan előfordulhat, hogy egyik szériából a 4 magos sokkal gyorsabb, mint másikból a 6 magos? Például egyik AMD, másik Intel... Nagyon régen futottam már bele abba, hogy például az 500 Mhz-es Celeront lehagyta lazán az alig 200 Mhz-es sima Intel és az 500 Mhz-es kibírhatatlanul lassú volt... Processzor terén mit érdemes megnézni ha valaki asztali gépet szeretne venni és nemcsak szövegszerkesztésre, netezésre használná, hanem pl. multimédiás fájlok konvertálására vagy egyébre, amihez jobb lenne a nagyobb sebesség? Lehetséges, hogy más processzort érdemes játékhoz választani, mint multimédiás munkához, mert más-más műveleteket hajt végre gyorsabban?

Másik problematika aprocesszorhűtő kérdés, volt "szerencsém" olyan géphez, amelytől egész nap zúgott a fejem, mert olyan borzalmas hangja volt a ventillátornak mint egy erőműnek és azt is úgy adták el hogy húdecsendesnagyoncsendes.

Másik ilyen - nem tudom mennyire jelentős - tényező a chipset, azt mondták nekem hogy ennek is jelentős szerepe van a sebességben és stabilitásban, "jaa, hát ha te egy Nforce chipset-es alaplapot vettél, az sose lesz stabil, azok nem erről híresek"...

Annyiféle információ és leírás, valamint processzor és hardver, hogy nehéz kiigazodni...



2015. jan. 5. 17:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

1. Gyári chipset. Ma már szerencsére AMD-s laphoz általában AMD-s chipset jár, Inteleshez pedig Intel, tehát ez nem akkora fejtörő, mint régen (lett helyette UEFI Bios...)

2. Benchmark programok. Pont azért használjuk őket, kiderüljön melyik a jobb és miben.

3. Egy adag drágább, de jó minőségű ventillátor sokáig húzza. Én 10 éve ugyanazokat a Noiseblockereket használom, s semmi hangjuk. De a gépház is sokat tud csendesíteni.

2015. jan. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Amiket leírtam, régi tapasztalatok, ezért a Celeron és Nforce megemlítése, de szerintem manapság a múlthoz képes is bonyolultabb a választás.
2015. jan. 5. 18:07
 3/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Ha gépházon és tápon nem sporolsz hangtalan lesz (te gépedhez képest szószerint), menyid van a teljes gépre? Milyen munka progit hasznalsz?
2015. jan. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Relative ma inkáb egyszerüb net már minden infot meg ad (részletes gyártói honlapok, forumok)
2015. jan. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk 100 ezerből milyen gép hozható ki, ami gép is marad 8 évig és a fentebbi kritériumoknak megfelel, csendben hallani se lehessen? Perifériák nem számítanak az árba, azok lennének (monitor, billentyűzet). Egyébként próbálkoztam én mindennel, nagylapátos ventis tápegység, beszerelhető nagyon csendes venti a házba, szintén nagylapátos...
2015. jan. 5. 18:39
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A lapát méretének nem sok köze van a hanghoz.

[link]

Itt érdemes szétnézni halk komponensek iránt. Ma már a gyári procihűtők is elég halkak, tehát abból nem biztos, hogy kell utángyártott.

2015. jan. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A silentpcreview nagyon jó tipp, de a gyári hűtők ventillátorai legfeljebb abban az értelemben halkak, hogy jobbak mint egy porszívó. Az Intel is nagyon hangos, de az AMD még rosszabb, azt már nagyon kevés ember tudja elviselni.


Most a legjobb léghűtés erős, de csendes géphez a Scythe Kotetsu, és mégcsak nem is drága, 10 000 körül van az ára.

2015. jan. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Egyetlen komolyan vehető módja van annak az eldöntéséhez, hogy mi a gyorsabb azokra a programokra és oprendszerre amire te használod: kipróbálod. Pl. ismerősnél. Már csak azért is, mert ez szubjektív. De azért próbálj sokkal gyorsabb gépet is, mint amit most venni akarsz, hátha rájössz, hogy mégis érdemes lenne többet áldozni rá. 200 000 körül van egy közepes-erős, halk, jó minőségű gép.
2015. jan. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szerinted mi lenne az a jó minőségű gép 200 ezerért konkrétan?
2015. jan. 5. 19:52
 10/17 A kérdező kommentje:
Ha van még, az AMD CoolN'Quiet sem ér sokat csendesség szempontjából? (BIOS-ban be lehetett kapcsolni)
2015. jan. 5. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!