Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PS3-ra telepíthető valahogy...

PS3-ra telepíthető valahogy valamilyen videolejátszó, ami több formátumot/codec-et ismer? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy 250 GB-os merevlemezem, ami tudom, nem túl nagy, de anélkül szeretnék minél több filmet >instant megnézhető formában< eltárolni, hogy nagyobb merevlemezt kéne vegyek.


VirdualDub-al elkezdtem próbálkozni, x264vfw codec-el újrakódolva az nagyon szépen össze tudta húzni (fájlméretre értve) a videókat, igaz, kicsit lassan dolgozik. Számítógépen - igaz, nem a fapados MediaPlayer-ek, egy másik videolejátszót használtam - vissza is tudtam játszani, de sem a TV programja, sem a PS3 nem akarta lejátszani. Próbálkoztam még a VirtualDub XVid MPEG-4 kodekjével, megfelelő beállításokon még közel ugyanolyan jó tömörítési arányt tudtam elérni, de az istenért sem akarta jól lejátszani azokat se a PS3.


Többféle, jól tömörítő beállítással is újra-újra próbálkoztam, de ez a PS3 makacsul elllenáll.


Tudna valaki írni valamilyen megoldást erre? Legjobb lenne, ha valami PS3-ra telepíthető programmal (gondolom ha játékok vannak rá, akkor felhasználói programot is tudtak rá a megfelelő fordítókkal írni) felismerné ezeket a codec-eket, amiket PC-s videolejátszók jól letudnak játszani.


Segítségeteket nagyon megköszönném!



2015. jan. 7. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen "legális" megoldás, hogy lejátszót telepíteni rá...

Inkább használj Plex media servert azzal menni fognak

[Pc megosztja és ps3on belül lejátssza]


Nem legális úton, cfw-vel viszont van megoldás

2015. jan. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TaKy99 ***** válasza:
Én is a médiaszerveres megoldást ajánlom. Nekem az Universal Media Server [link] be, de igazából ez mindegy, mert a technológia ugyanaz mindegyiknél...
2015. jan. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TaKy99 ***** válasza:

[link]


bocs az előző hsz-ban a link nem működik, mert egybeírtam a következő szóval, tehát a lényeg, hogy az UMS vált be.

2015. jan. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyrészt, mint már mondtam, szerintem ehhez itt vidéken szűkös a netkapcsolat. Egyszerűen szerintem lassú lesz ahhoz, hogy tucatnyi megabájtok fussanak át valós időben.


A másik meg, hogy gőzöm nincs, hogy most akkor ezeket hogyan telepítsem a PS3-ra.


Amúgy meg a Handbrake sem segített. Amikor már tényleges filmet kódoltam át, és utána próbáltam lejátszani, se kép, se hang.


A SONY kicsikét azt hiszem el van szállva magával. Ha nem is veszik a fáradtságot egy rendes codec-gyűjteményhez, legalább ne akadályoznák minden erejükből azt, hogy valaki ingyen és bérmentve próbál meg rendes videolejátszót írni a készülékre (gondolok most itt a néhai PS3-as MegaBox-ra). =(

2015. jan. 11. 13:41
 5/6 TaKy99 ***** válasza:

xd :) :) :)

vidéken lassu a net!

ezen besírtam.

mielőtt leírod a hülyeségeidet, légyszíves nézz már utánna, hogy mire jó egy médiaszerver, ha már többen is ezt ajánlották!

2015. jan. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Oké, elismerem, lehet, hogy részben hülyeséget írtam.

De én ezekből az angol leírásokból nem sokat értek: (pl.: [link]


Amúgy meg nálunk itt tényleg elég lassú a net, akár ez az átlag tapasztalat, akár nem. Letöltésnél örülök, ha a 100 kb/s-t megüti, amúgy meg majdhogynem 5 percenként szakadás/újracsatlakozás van.

2015. jan. 12. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!