Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most akkor melyik sűrített...

Most akkor melyik sűrített levegőben van több, melyik a jobb, legközelebb melyiket vegyem meg?

Figyelt kérdés

Nos vásároltam a Auchan ban két flakon sűrített levegőt, az egyik egy Omega volt amire az van írva hogy 400 milis és a nettó térfogata 315 gramm a másikra ami egy Auchan sajátmárkás arra meg hogy 400 milis és ennek a nettó térfogata viszont 218 gramm.


Nos melyikben van több, a milit vagy a grammot kell nézni? melyiket vegyem meg legközelebb?



2015. jan. 8. 10:07
1 2
 1/11 HUN_Sector ***** válasza:
Ha egy terméknél a töltőtömeg nincs feltüntetve, akkor a nettó térfogatot nézd. Igaz ez a sűrített levegőre is. Az Omega-ban több van, tovább tartó kifújást tesz valószínűleg lehetővé.
2015. jan. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
térfogata 315 gramm
2015. jan. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Brenya ***** válasza:

Ha nem egy árban vannak akkor még lehet jobb választás a kisebb kiszerelés(ha grammonként olcsóbb).

Én inkább a benzinkúton fújom ki a gépből a port(az olcsóbb).

2015. jan. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De egy árban vannak, mindkettő 1300 vagy 1400 forint ( fejből nem tudom pontosan )


Nekünk notebookjaink vannak és sajna azt nem tudom kivinni benzinkúthoz mert mikor kiporolom mindig darabokra szedem őket.

2015. jan. 8. 10:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Vegyél inkább egy kompresszort.:)
2015. jan. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt már vettem, mármint ilyen kis szivargyújtósat, eredetileg autóhoz vettük aztán mondom az jó lesz a laposokhoz is, de a végén kiderült hogy mégsem jó.. erős az jó az de az a baj hogy hosszútávon nem jó, úgy értem azt az erőt amivel felfúj egy autókereket azt hosszútávon fejti ki és az nem elég gyors ahhoz hogy kivigye a port a laposból...
2015. jan. 8. 11:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Írta valaki egy hasonló kérdésnél a régi hagyományos szódás szifon patronos lehetőséget, persze víz és hab nélkül, olcsó és még működhet is erre a célra. Ha van otthon próbáld ki esetleg. De csak annyit csavarj bele amennyit ki is bír a szifon! [link]
2015. jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na ezt épp tegnap előtt próbáltam... :/ semmire sem volt elég, igaz erős volt de alig 4 másodperc alatt kiürült...:/
2015. jan. 8. 11:35
 9/11 anonim ***** válasza:

Hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak.Nem dobozba csomagolt levegőről beszélünk amit a déli szél töltött meg.

Mivel hogy a tárolók egyformák és a levegőnek is súlya van még ha kevés is, minél több levegőt sűrítünk egy adott helyre annál több lesz a súlya.Gondolom nem kell egyetem ahhoz hogy melyikbe van több.Ha különböző méretű tartályok lennének a kérdésedben még értelem is szorult volna.

2015. jan. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szirty ***** válasza:

Szerintem vegyél egy-egy darabot és próbáld ki mindkettőt. Aztán amelyik jobban beválik azt vedd legközelebb.


A gramm nem térfogat, hanem tömeg. Azt jelenti mekkora tömegű gáz van a flakonban. Mindkettőben 400 ml van, de az egyik nehezebb.

Valószínűleg másfajta gáz van benne.


Ezekben a sűrített levegős flakonokban ugyanis NEM levegő van, hanem egyéb gáz. Van amelyikben pl. propán.

Ennek oka az, hogy cseppfolyós állapotban van a palackban és olyan gázt tesznek bele, amelyik néhány bar nyomáson szobahőmérsékleten cseppfolyós. (A levegőhöz kb. 100 bar nyomás kellene, ami viszont igencsak drága tartályban marad meg).


Szóval próbáld ki, de arra figyelni kell hogy ha zárt helyen sokat fújsz ki akkor szellőztetni kell, mert a legtöbben bizony éghető gáz van!

2015. jan. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!