Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyivel lenne jobb egy ssd?

Wolfa kérdése:

Mennyivel lenne jobb egy ssd?

Figyelt kérdés

Konfigom:

i3-4160

asrock h81m-vg4

4gb k.hx.f. ram

wd caviar blue 1TB

win 7 ultimate 64bit


az lenne a kérdésem,h mennyivel lenne gyorsabb a boot idö,és ilyenek?


Észrevettem,h mostanában elég lassú a gép(lassabb) és kell most már várni 1-2percet is asztal behozása után.

Az aktuális várakozás kb. 5perc,h lehessen használni.

10progi van asztalon(össz. kb 30-40,2játékkal)

ezért szeretnék egy 30 max. 60gb-os ssd-t a gépbe!

esetleg valaki tud ajánlani?(30gb-osat inkább,csak rendszer+1-2progi).


Régi p4-es gépbe 1gb ddr2 ram,5progi van rajta(win 7 32bit) és 30mp míg teljesen használható(bekapcsolástól számítva!)

köszi!



2015. jan. 8. 23:11
1 2
 1/15 BM-Striker ***** válasza:
Legalább 120gb-os kell, 60 Gb-ból kifutsz túl könnyen, és az SSD kell hagyni 10% szabad helyet.
2015. jan. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 HUN_Sector ***** válasza:

A 30 gigásat fél év alatt kinövi a win 7. De azt már nem is nagyon kapni, 60 a legalja. Figyelembe véve, hogy a Kingston 450/450-es 120 gigás ssd-je mostanság a legolcsóbb (16000 körül kezdődik az ára), én arra próbálnálak rábeszélni.

60 giga a win 7-nek

10 giga a programoknak

és marad 50 giga a kedvenc 2 játékodnak

Minden más tárolására meg HDD.


A bootidő az én win 7-emen most 15 sec körül mozog, fél éves. Csak a windows mappa 20 giga, ezen kívül pedig az alaplapi driverek, felhasználói fiókok (1db), windows program files, az alapesetben rejtett program data mappa felviszi 45 gigára.


Ha váltasz, akkor 15 másodperc - fél perc alatt üzemkész lesz a géped.

2015. jan. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 HUN_Sector ***** válasza:
ja és még annyi: a lomtárat feltétlen állítsd át a hdd-n lévő drive betűjelére :)
2015. jan. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 T/Z ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nálad valami más baj van.

SSD-vel gyorsabb lesz a géped, de a probléma nem a merevlemezzel van, ott valami nagyon fogja azt a gépet, ha 5 perc mire feláll a rendszer.


Esetleg CCleanerben nézd át mik az automatikusan induló programok, és ami nem kell, azt állítsd le.

Bekapcsolás után meg nyomj egy ctrl+shit+esc-t, amikor már tudsz, és a feladatkezelőben nézd meg, h mi terheli a processzort.

Esetleg a frissítéseket is kilőheted, elég, ha havonta egyszer lefuttatod, és telepíted őket. Katasztrófa, amit a Microsoft művel terméktámogatás címén.

Persze nem biztos, h ez utóbbi nálad a ludas, de nem lepődnék meg.


Itt tudsz amúgy SSD-t keresni:

[link]

2015. jan. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 HUN_Sector ***** válasza:

T/Z: a 30-40 program az, ami lefogja a gépet. AMíg azok ott felállnak gondolom...


Kérdező: futtatás - 'msconfig' -al ki kell venni őket az automatikus indítás alól.

2015. jan. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A 60gb-os bőven elég lesz akkor.

120gb nekem nem kell.

Úgyis bőven van még hely a hdd-n.

Igen megnéztem a win update,a gpu tweak,a xfast usb, amd catalyst(gaming evolved) és minden felugrott índításnál...

Na most ezeket kikapcsoltam és már 1 max.2perc alatt feláll :).

Én amúgy 10k körül néznék,de nem most lenne a vásárlás,csak gondolkoztam rajta.

Esetleg lemeeht az ára pár ezret pár hónapon belül vgay kb. 1év?

2015. jan. 8. 23:34
 7/15 HUN_Sector ***** válasza:
Ha ilyen ütemben erősödik a dollár a mi kis forintunkhoz képest, akkor nem valószínű, inkább stagnálás prognosztizálható.
2015. jan. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

köszi.

Amúgy összesen 10szolgáltatás jön fel.

nvidia hd audio

nvidia geforce experience

cfos speed(asrock alapprogik)

intel rapid tárolási technológia

intel delayed launcher

avast

catalyst(amd)

raptyr(amd)

Alienware dock

Y'z shadows(alienware)


Ezek közül mit leehtne kikapcsolni?

Ha kikapcsolom akkor nem fog betöltődni indításnál(egy ideig)?

2015. jan. 8. 23:40
 9/15 zageer válasza:
Mér van a gépeden amd gaming evolved is, meg geforce experience is? Mert ha felteszem régen amd videokártyád volt és azóta lecserélted nvidia-ra akkor az amd szoftver csak lassítja a géped.
2015. jan. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
120gb-sat vegyél. Egyébként gyorsabb lenne, nekem hdd-vel 50s volt a boot, most SSD-vel 10s. És minden gyorsabb, mint volt.
2015. jan. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!