Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alaplapi reset gomb megnyom...

Az alaplapi reset gomb megnyomása vagy az alaplapi elem eltávolítása visszaállítja ezt is?

Figyelt kérdés
Nos van egy ismerősömnek egy gépe amit irodai munkára használ és csak egy integrált videókártya van benne, nekem meg most vált feleslegessé egy használt kártya és azt odaadnám neki ajándékba, de tartok attól hogy mivel majdnem 5 éves a videókártya így egyszer csak fogná magát és betojna... nos ha beleteszem és átállítom a biost hogy ne az alaplapi kártyát használja hanem azt amit betettem akkor ha betojik és nem tud bele venni másikat vissza tudom bios resettel vagy az elem eltávolításával állítani a beállításokat hogy az alaplapi kártyát használja?

2015. jan. 9. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:

BIOS reset megoldja igen.

Az alaplapi reset gomb megnyomása nem tudom miféle reset gombot takar.

De gyanítom, hogy 1-2 újraindítás után a gép is rájön, hogy

nincs benne videokártya és visszaáll automatikusan az integráltra.

2015. jan. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Két megoldás van erre:


1: BIOS-ban Auto-n hagyod(nem minden lapnál működik), ilyenkor amelyikre monitor van kötve az aktív.


2: Ha meghibásodik, egyszerűen kiveszed és kész. Ilyenkor értelemszerűen azt használja ami rendelkezésre áll.


Ezért nem szükséges a CMOS reset.....

2015. jan. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!