Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hűtőventilátoroknál mit...

Csokola'de' kérdése:

Hűtőventilátoroknál mit jelent az, hogy PWM?

Figyelt kérdés
Rákerestem google-ben is, meg a wikit is olvastam de semmit sem értek belőle. :D

2015. jan. 10. 07:38
 1/4 anonim ***** válasza:

PWM = Pulse Width Modulation = impulzusszélesség moduláció

Az impulzusok szélességével lehet változtatni a motor fodulatszámát. Mert ahogy a képen is látható, az átlagfeszültség az impulzusok szélességétől függ.

[link]

Egy kondenzátorba vezetve ezt a lüktető egyenfeszültséget, ez az átlagfeszültség jelenne meg a kondi sarkain is.

2015. jan. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Leegyszerűsítve a fordulat szabályzás olyan módja amikor ki be kapcsolgatjuk a ventilátort.A hagyományos fordulatszabályzás a feszültség csökkentése volt (van)aminek a hátránya az hogy a forgási sebesség csökkentése ezzel a módszerrel véges mivel a ventik 5 volt alatt már nem pörögnek.Ha megkapják az 5 voltot egy bizonyos fordulaton kezdenek pörögni típustól függően és ez alá nem lehet behozni ha szükséges.A pwm szabályzás által ez lehetséges mert 12 voltot kapcsolgatunk és fogyasztásban is kevesebb olyan mintha egy led lámpát villogóra tennél és nem folyamatos világításra.
2015. jan. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2015. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
jah értem most már világos :D köszi a válaszokat
2015. jan. 10. 15:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!