Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amdnek vagy Intelnek nagyobb...

Amdnek vagy Intelnek nagyobb az élettartama? Hány évig jó egy processzor?

Figyelt kérdés
2015. jan. 10. 09:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az élettartam alapesetben sok sok év, de persze konkrét darabok itt is jelenthetnek kivételt, hiszen tömeggyártott termék. Az hogy hány évig használható, az az erejétől függ. Egy mostani csúcs proci, pl. egy i7-es, nyilván tovább lesz elég, mint egy Celeron.
2015. jan. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


A Processzor rendeltetés szerű használat mellett 99.9% esély van rá hogy túléli az őt kiszolgáló alaplapot. Úgyhogy ezen nem kell filózni nagyon.

2015. jan. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Még vannak ahol p3-as gépek mennek xp-vel non stop! Azok már milyen öregek,és még mindíg működnek! Egy mostani proci is simán túléli azt a időt amikor már lesznek 1000x jobbak ,és vicc lesz egy 2014-es procit használni!
2015. jan. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%

Általában intelnek jobb!

Miért?

AMD processzorokat sokszor fel kell húzni 4.0Ghz tovább hogy felvegye a versenyt i5 szemben, így csökken az élettartalmuk.

2015. jan. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Fizikai élettartamban nem hiszem, hogy komoly különbség van. Az elektronika élettartamát egyébként is általában a kondenzátorok, mint legkevésbé tartós alkatrészek szabják meg. Vagyis, mint a második mondta, előbb hal ki alóla az alaplap. Nekem vannak itthon 16-20 éves PC-k is, amik működnek.


Az erkölcsi élettartam más kérdés, és mivel gyártón belül is eltér az egyes modellek számítási teljesítménye, emellett a felhasználói igények is, nehezen meghatásrozható. Van aki teljesen jól elvan a mai napig egy 7-8 éves pentium dual core procival és még évakig elég lesz, valaki meg már dobja ki a tavaly vásárolt i3-at és erősebbet vesz.

2015. jan. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez szinte csak használhat (és szerencse) függő ,az élettartam.

5-10 évig könnyedén megy minden processzor,ha nem gyári "hibás" darabot fogsz ki és normálisan használod (nem gyári hűtővel Chen Lyang táppal húzod ,fesz emelés mellett 2.6-ról 4.2-re).

Általában az a nagy büdös igazság,hogy szóbeszéd és tapasztalatok szerint : mindent úgy csinálnak,hogy garancia lejártával menjen tönkre,hogy újat kelljen venni,néhol igaz,néhol nem.

Bár én azt mondom,hogy ha ma veszel egy procit 5-10 évig könnyen mehet,tovább nem hiszem,mert előbb veszel újat a nagyobb teljesítményért ,mint hogy tönkremenne.

2015. jan. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
41%
Minden amd 181440perc üzemidö útán hal meg, minden intel öö... Ja az intel sose hal meg
2015. jan. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó ,aranyos hogy intel fan vagy avagy csak "trollkodni"akartál.

De ezzel nem lettél nagyobb senki szemébe.

Egyrészt hülyeség amit írtál,másrészt vicces sem volt.

2015. jan. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#9 nem kell szégyelned
2015. jan. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én miért szégyellném ,hogy egy intel fan vicces akart lennie avagy egy troll próbált nagy lenni,de ismét nem volt se vicces,ezzel nem lett nagyobb senki szemébe max. a sajátjába,ezzel az egyik márka se lett több,kevesebb és ezzel csak saját magát jellemezte.
2015. jan. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!