Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel procik, Avagy AMD?...

TheMartin03 kérdése:

Intel procik, Avagy AMD? Illetve Videókártyák 60-70-80 ezer forintos értékbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok, mostanában fejleszteném a gépem, és nézegetek AMD és Intel procik között, az Intel a teljesítménye, az AMD pedig az ára miatt csalóka... Melyik a jobb szerintetek? Illetve az Intelen és az AMD-n belül melyik? 4. generációsat szeretnék venni ha Intel, és i5 vagy i7 alja fele.

A videókártyával kapcsolatba teljesen szabad vagyok, a fent említett árral kivételesen. Esetleg amit kinéztem az egy ASUS Radeon R9 280X (T). Csak elég drágának találom.. Szóval ezekkel kapcsolatba kérnék véleményeket. Köszi előre! :)



2015. jan. 10. 15:58
1 2
 1/17 kiskolbász válasza:
Procit és kártyát is akarsz 60-80ért vagy csak egyiket? Ugye tudod hogy alaplap cserével jár ha más a foglalat.
2015. jan. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
30%

Üdv!

Elsőnek is mire szeretnéd a procit,játékra,programokra,konvertálásra?

ha játékra az amd-t ajánlom inkább Intel programokban elég jó de az árán megis látszik.Hogyha AMD videókártyát veszel mindenképp jó lenne mellé egy AMD proci .Intel sokkal drágább közben csak pár fps-el jobb.Hogyha nagy teljesítményben szeretnél játszani akkor amd-re ajánlanék egy jó hűtőt mivel a gyári nem a legjobb.Nekem FX6300-am van.Iszonyat erős az árához képest és akár 4,5 Ghz-re és tuningolhatod.Én AMD procit ajánlanék a vidikártya amit irtál az nagyon jó erős.

2015. jan. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Tóth Renátó ***** válasza:
0%
Én az inteles procit ajánlom,mert kibirt nekem 10 évet folyamatos használat mellet.EGY MINDENKÉPPEN FONTOS AMD PROCIHOZ AMD VIDEÓKÁRTYA VALÓ,INTEL PROCIHOZ GEFORCE VIDEÓKÁRTYÁT AJÁNLOK.
2015. jan. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#1, Persze tudom, lapot már kinéztem ha Intel lenne és mondjuk LGA1150, (Asus Z97-k) és a kártyára gondoltam 60-80 ezret, a procira max 60-at.


#2, Játékra használnám, esetleg programokra is, alapabbakra, PS, Winrar, ritka Sony Vegas. Én azt hallottam, h akármennyire drága is, egy 8370 még nem múl felül egy i5 4690-et pl. és kb. ugyanolyan árba vannak. Szóval, az Intelnek jobb a teljesítménye.

2015. jan. 10. 16:14
 5/17 anonim ***** válasza:

Hármas válaszolónak :

Szerintem meg nem fontos , hogy amd proci és amd kártya legyen !

2015. jan. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A második elmondta az összes hamis közhelyet, ami létezik.

- Játékokban pont az intelek jobbak. Munkára kiegyenlített, alkalmazásfüggő, melyik jobb, mennyivel.

- Mindegy, melyik proci mellé milyen kártyát veszel. Az egyforma erejű kártyákat egyformán hyajtja ki ugyanaz a proci, mindegy, hogy nvidia vagy AMD.

- Az AMD csak első látásra tűnik olcsóbbnak. A drágább alaplap, nagyobb hőtermelés (hűtőcserénél drágább hűtő) és nagyobb fogyastás kiegyanlíti vagy akár át is billentheti a mérleget.


Neked szerintem egy i5 4460 vag i5 4590 tökéletes. Mellé videokártyának r9 280X, GTX770 (bár ebből túl drága a 4GB-os) vagy akár a hónap végén megjelenő GTX960 is jó lehet.

2015. jan. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#6 Intelekből a 4460-at és a 4590-et néztem, esetleg még a 4690-et.

A mostani Vidikarim XFX Radeon HD 7850, procim AMD Phenom II X4 965 BE, ehhez képest persze kicsit újítani szeretnék.

A Vidikari már kicsit opcionálisabb, de majd idővel azt is tervezek.

2015. jan. 10. 16:33
 8/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Asus R szériás vga t ne vegyél, Sapphire, MSI, PowerColor közül válogas

Asus nak vram hütése nincs nem fog jól mükodni

2015. jan. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

nekem is fx 6300am van, egy 12 ezres lappal és az alap hűtővel


tökéletesen kihajt minden játékot, a többi csak a vgan múlik, nem mellesleg netezés meg ezek minden gyorsabb a 6 szál miatt, csomó dolgot futtathatok egyszerre, miközben a legnagyobb gépigényű játékkal játszok...


ez a legolcsóbb alternatíva, persze lehet, sőt biztos, hogy az I5 jobb valamennyivel, amit jelenleg biztos nem lehet érezni, cserébee duplaannyiba kerül...

az ilyen áramfogyasztást hagyjuk már, az az ezres havonta pluszba sztem semmi

2015. jan. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

ha utánaszámol valaki, akkor:

fx 6300 25k

hozzá alaplap ugyanannyi mint az intelhez, de ha nicnsenek különleges elvárások tökéletes az olcsóbbak között is nézni


pl. ha nem akarod agyontuningolni, vagy a maxot is kihajtani az oc-s prociből akkor semmi értelme, vagy ha nem kötsz rá valami olyasmi dolgot, amilyen foglalat csak a drágább alaplapon van, ismét csak extrém eset, de nem akarlak semmiről meggyőzni vegyél amit akarsz...


de az tuti, hogy az amd mindig sokkal olcsóbb, aki azt mondja h nem, az hülye


bár tény hogyha milliomos lennék, I7et vennék GTX 980-al, de nem elvakultság miatt, csúcskategóriában tényleg jobb, viszont az alsó árkategóriában verhetetlen az amd

2015. jan. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!