Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bármilyen processzorhűtő...

Bármilyen processzorhűtő illik bármilyen processzorhoz?

Figyelt kérdés
Kissé hülyén hangzik a kérdés, ez a problémám: szeretnék egy processzorhűtőt, mert játékoknál szerintem túl meleg a gép (75-80 fok körül). Utánanéztem, azt olvastam, hogy az Arctic Freezer jó. Ebből mindegy milyen típusút veszek, bármilyen gépbe jó vagy ez meg van határozva, hogy milyen processzorhoz milyen hűtő való? Remélem azért így van értelme a kérdésnek. :)

2015. jan. 10. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Termékleíró oldalakon felvan tűntetve a processzor foglalat (cpu socket) és azt kell összeegyeztetni a sajátodéval.

Ha meg nincs akkor google-ben ki kell keresni a termékgyártó oldalán.


de ha leírod a procit és a hűtőt akkor megmondom hogy passzol-e.

2015. jan. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindig az adott foglalathoz kell venni
2015. jan. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A helyzet az, h egy proci hűtő választása se csak ennyiből áll, h foglalat. Igen, megvannak a különböző kompatibilitási szabványok, de pl figyelni kell arra is magas hűtő esetén, h befér e a házba, vmint magas profilú memóriák esetén h nem e érintkeznek, tehát h elfér e alatta a memória, ha széles is a hűtő
2015. jan. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, gondoltam, hogy nem lesz egyszerű dolgom. :P Ilyenem van: i5-2320 3.00GHz, ehhez milyen hűtő lenne jó?
2015. jan. 10. 17:25
 5/7 anonim ***** válasza:
35%
mindjárt utánakeresek helyetted...
2015. jan. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Processzor típusa LGA1155 vagy csak 1155.


Egy Cooler master 212 evo-t ajánlanék, sokan használják, nincs rá panasz, nagyon jól elvezeti a hőt és ha még véletlenül nem tudjuk visszarakni a ház oldalát akkor is tökéletesen funkcionál csak a ház veszít a hangszigetelő képességéből:

[link]


(159 mm magas)


Ha befér a házba és nem probléma az ára akkor kötelező választás.Ha meg nem akkor a kisebbik tesója:

[link]

2015. jan. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenki kapott zöld kezet. :)
2015. jan. 10. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!