Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC fejlesztés, érdemes? Mit...

PC fejlesztés, érdemes? Mit és hogyan?

Figyelt kérdés
Üdv! Adott a szüleimnél egy PC, amit szinte kizárólag internetezésre használnak. Friss op.rendszerrel is nagyon lassú. Win 7 fut rajta, amit nemrég raktam fel. A gép paraméterei: Alaplap - Gigabyte GA-8I865GME-775-RH. Proci: Intel Celeron 3.06 GHz. RAM: 1Gb DDR 400MHz és egy 512Mb DDR 400Mhz. Videokártya: Asus V9560 256Mb. Arra gondoltam, hogy tennék az alaplapba egy Core 2 Duo procit, valamint az 512 RAM-ot cserélném 1Gb-ra (elvileg az alaplap 2Gb-ig támogat). Kérdés, hogy lényeges, érzékelhető sebesség javulást érnék-e el vele? Az alaplap 800MHz FSB-t tud, mi van akkor ha 1333MHz FSB procit teszek bele? Másik kérdés, hogy ha ez így nem hozna érzékelhető javulást, akkor érdemes lenne-e alaplap-proci-ram-ot együtt cserélni? A cél az lenne, hogy minél kevesebb pénzből kihozni a fejlesztést, de azért legyen eredménye is! Mi a véleményetek, mi lenne a jobb megoldás?
2015. jan. 11. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ilyen régi platformra amennyit kéne rá költeni, egy korrekt egész pc is kijönne. [link]


Szerintem jobb lenne ez, a föntit meg elpasszoljátok.

2015. jan. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tisztelt 1. válaszadó!

Egy 2x2.8 GHz-es Core 2 Duo proci az általam írt alaplapba kb 6-7 ezer Ft használtan. 1 Gb DDR RAM pedig 2500. Ez eddig 9-10 ezer Ft és hasonló paraméterű gépet kapok, mint amit te linkeltél. Persze ha alaplapot is cserélni akarok, akkor már más a helyzet. Kérdés az, hogy bele tehetem-e az 1333 MHz FSB procit ebbe az alaplapba, ami csak 800-ig támogat? Sejtésem szerint futni fog a proci, csak nem 1333MHz-en kommunikál, hanem csak 800-on. Jól gondolom? És kérdés az, hogy ez sebességben mennyi külömbséget jelent egy olyan géphez képest, amiben ugyanolyan órajelű processzor dolgozik, csak 1333MHz FSB-vel?

2015. jan. 11. 14:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kockáztass, és 800-ast keress.
2015. jan. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem éri meg ilyen régi gépre költeni. C2D proci+ mellé még egy alaplap(mert ebbe szerintem ne kockáztasd) még használtan is 6-7000Ft újonnan meg 17k. Amit 1-es válaszoló írt az egy tökéletes gép erre a célra 2gb ddr2 rammal és az E6300-as procival veszed, akkor az biztos sok javulást fog hozni.
2015. jan. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 T/Z ***** válasza:

Kedves kérdező!


Napok óta nem megy a Gigabyte oldala.

Azoknál a kérdéseknél, ahol giga cuccokat kellene ellenőrizni, ott nem tudunk válaszolni, mivel nem lehet a gyártói oldalon a támogatott processzorokat megnézni, (ill. mást se).


Kérlek várj a válasszal.


Egyébként a típusszámból ítélve ez 865-ös chipkészlet. Ez hiába LGA775-ös foglalat, csak 1 magos Pentium 4-eseket fog kezelni, Core 2 Duo-t nem.

Jelenleg az a baj a géppel, h Celeron processzor van benne. (533-as FSB, és 256KB L2 tár)

Ezért olyan szörnyű lassú, hiába az 3GHz-es órajel.


Az 1.5giga ram szerintem elég lesz, azt nem feltétlenül kell bővíteni 2 gigára.


Ha valóban csak pénégyes processzorokat fogad, akkor abból kábé 2ezer Ft egy 800-as FSB-s, 1 vagy 2MB L2 táras verzió 3GHz vagy fölötti órajellel, HT-el.

Ezt érdemes megvenni bele, netezés céljára egész jól használhatók még ezek a processzorok is.

Hardveraprón:

[link]


Aztán majd meglátjátok, ha nem felel meg a sebessége, akkor cserélni kell az egészet, úgy ahogy írtad is.


A videokártya elég régi, de talán még elég lesz a youtube, stb video-tartalmak megjelenítéséhez.

2015. jan. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves T/Z!

Az alaplap tuti, hogy támogatja a Core és a Core 2 Duo procikat. Egyik volt kollégámnak is volt ugyanilyen alaplapja és egy bios frissítés után belerakta a dupla magos procit. Tökéletesen futott neki. Szóval megy benne. RAM-ból is 3Gb volt neki benne, 32 Bit-es rendszerrel annyit támogat az alaplap. Most kérdeztem rá telefonon. A gigabyte magyar nyelvű oldala nekem bejön. Közben találtam egy procit (2x3.4 GHz, 800MHz FSB, 775 foglalat) 3 ezer Forintért, tőlem 15 km-re. Annyit talán megér a dolog, hogy elviszem a gépet és bele próbáljuk.

2015. jan. 11. 15:10
 7/11 A kérdező kommentje:

Áhh!!!

cpu-upgrade.com oldalon megtaláltam, hogy milyen procikat támogat az alaplapom. Intel D820 a legnagyobb, ez 2x2.8GHz. Használtan már van 1500-2000Ft-ért. Annyit megér! RAM-mal még próbálkozom. Azért már 3Gb elég volna.

2015. jan. 11. 15:23
 8/11 T/Z ***** válasza:

Valóban megy már a magyar oldal.

Viszont ott sajnos a hivatalos processzor támogatási lista nincs kint, (csak az angolon lenne).


Melyik rev van neked?

[link]

1.0, 2.0, 3.9, 6,6?


A giga az alaplap egyik sarkába szokta szitálni.

Csak mert kollegádnak lehet másik rev van, amiben mennek komolyabb processzorok is.


Egyébként való igaz, a 805-ös, 820-as Pentium D-k mennek még az 1-es revben is.

[link]


Hát akkor azt tegyél bele, a Celeronhoz képest látványos javulás lesz, az biztos.

2015. jan. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

T/Z!

Azt nem tudom most megnézni, hogy melyik rev. Szüleimnél lévő gépről van szó, jelenleg nem vagyok ott. De szerintem elég lesz bele a D820. Szóval akkor szerinted az 512Mb-nyi RAM bővítés nem hozna sok fejlődést? Egy helyen azt olvastam, hogy ehhez a procihoz már nem árt ha van 2 Gb RAM a gépben. 2 férőhely van a panelon, de szétnéztem neten és egy 2 Gb-os DDR1 RAM nagyon drága és ritka, ezért nem ruháznék be. Így marad az a verzió, hogy veszek az 512 helyére egy 1 Gb-osat, de ha nem sok javulást hozna, akkor nem áldoznék arra sem.

2015. jan. 11. 19:11
 10/11 T/Z ***** válasza:

Sok javulást nem hoz, attól füg, mennyire sok ablak lesz megnyitva egyszerre; ezért mondtam, h ha már van 1.5giga ram, akkor az elég többnyire böngészéshez átlagos felhasználásra.


De majd használat közben megnézed a feladatkezelőt, h mennyire van netezés közben "tele" a másfél giga.

2015. jan. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!