Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri tuningolni a procit?

Megéri tuningolni a procit?

Figyelt kérdés
AMD Athlon X4 760k (4x3,8ghz processzor)+Arctic Cooling Freezer a11 hűtő, megéri tuningolni? Már egyszer felhúztam 4,2 ghz-re ahogy néztem nem is igazán melegedett de mégis újraindult a gép, akkor inkább hagyjam? Miért lehet ez? Ennek a hűtőnek azért csak bírnia kellene.

2015. jan. 11. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy a táp nem bírta a megnövekedett fogyasztást, esetleg az alaplapnak volt sok. Millió + 1 oka lehet a gép újraindulásának. Szerintem inkább hagyd, vagy rendesen nézz utána. Simán elcseszheted a procidat, ha nem figyelsz.
2015. jan. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól még lehet instabil, hogy nem melegszik túl, főleg egy komolyabb hűtővel. Érdemes Prime95-tel tesztelni a húzott procit. Ha instabil, akkor növelni a feszültséget. (Nem melegszik, tehát simán megteheted.)
2015. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne húzzad.
2015. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

igazából nem éri meg húzni. Semmit nem jelent az a 300MHz többlet. Legalább 4,8 - 4,9 GHz-ig kellene húzni hogy valamicske értelme legyen a tuningnak...

-az X4 760K gyári órajele 3,8GHz

-a gyári ajánlások szerint felhúzható 4,1GHz-ig

[link]


-kérdem én: mi lehet az a dolog, program, alkalmazás, játék stb. amihez kevés a 3.8GHz de a 4,1GHz már bőven elég?....

2015. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!