Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megoldható az, hogy tranziszto...

Megoldható az, hogy tranzisztorok nélkül használjak egy 3x7 szegmenses kijelzőt?

Figyelt kérdés
Most érkezett meg, és eddig nem gondoltam rá hogy hogy fogom használni. Most kezdtem jobban utána nézni és a dig választóknál a pozitív kapcsol, a szegmenseknél pedig a föld... tehát hogy a szegmenseket tudjam szabályozni, ahhoz tranzisztorok kellenek, hisz így egy digitális jellel tudom szabályozni hogy mikor engedje át az áramot. Most csak egy tranzisztor van nálam, azzal kipróbáltam, és működik is, viszont mindegyik szegmensre kéne egy tranzisztor. 3 hétig nem lesz alkalmam olyan helyre menni, ahol kaphatnék... szóval légysziii ha létezik más megoldás, írjátok le. Nos? :)

2015. jan. 11. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos oda kelleni fog tranzisztor. Hacsak olyan mikrokontrollered nincs, amely elég jó felhúzó ellenállással nem rendelkezik. A ki és bemeneteket is az MCU-ra kötheted, és így szabályozható lesz, melyiket állítod bemenetnek / kimenetnek.
2015. jan. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és nézz körül otthon... ha van valami régi elektro cucc, bontsd szét! :)
2015. jan. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. febr. 21. 14:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne tranzisztorozz, inkább vegyél egy ULN2003-as IC-t, abban benne van minden és max 50 ft.
2015. márc. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot :)
2015. máj. 25. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!