Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen alkatrészek kellenének...

Milyen alkatrészek kellenének egy PC-hez amin a Blendert használnám?

Figyelt kérdés

Nemrég elkezdtem használni a Blendert, de a mostani gépem túl gyenge ahhoz hogy renderelni lehessen. Egy általam összerakott PC-n gondolkodok, de nem vagyok annyira otthon ebben a témában. Kinek mik a tapasztalatai?

Mit tudtok ajánlani?


Mostani gépem: Asus K55V(laptop)

További infó a gépről:

[link]



2015. jan. 11. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ, mennyi pénzed van rá, és milyen szinten szeretnél dolgozni 3d-ben.

Ha csak modellezni szeretnél, akkor ahhoz nem kell olyan atom gép, nekem 5 éves 2 magos procim van, és simán tudok vele dolgozni, csak akkor szok laggolni, ha már tényleg több 100 ezer poly-ból áll a modell...


Szóval én max akkor renderek ha a kész modellról akarok egy képet.. és az lehet sokáig tart, de nem számít.

Viszont ha pl animációkat szeretnél renderelni, ott már szükséged lesz vmi erősebbre.

Szóval tényleg attól függ mire kell, mert már 10 éve is voltak ilyen programok, és az akkori gépeken is lehett dolgozni.


Keress rá google-n pl. pc for modeling from a budget - (írd oda hogy hány dollárból).


És szerintem mindenképp PC-t vegyél, mivel még az erősebb laptopokon sem nagyon ajánlott modellezni, rednerelni... nincs olyan jó hűtésük hogy tartósan bírnák a terhelést.

2015. jan. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Meglátom mit tehetek

2015. jan. 18. 15:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Minél gyorsabb cpu, akár több magos is. Gyors vinyó, lehetőleg ssd. Sok ram se árt, de ha ssd-t veszel, akkor úgyse érzed, hogy "reszel" a vinyó.
2015. jan. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sokat segítettetek.

2015. jan. 28. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!