Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudok portot nyitni...

Hogyan tudok portot nyitni egy speedport w 724v routeren?

Figyelt kérdés

a gyógypedagógiai hozzájárulást most nem kérem. az orkok idejét is kímélve röviden szummázom, hogy mi az amit már egyébként is tudok:


a router config (böngészőben "speedport.ip" vagy "192.168.1.254") menüjében belépés után az internet főmenüben a port activation almenün belül a "Port diversions and port forwarding" menüben próbálok portot nyitni a saját alhálózati ip címemre.


például a bittorrent kliensemnél a beállításokban kiválasztottam a 36688 portot. a routeren a három mezőbe beírom TCP és UDP-re is, elmentem a saját alhálózati IP-mre a beállításokat (ami egyébként 192.168.1.64, de érdektelen) hogy biztosra menjek újraindítom a routert, a számítógépemet is.


az eredmény:

a torrent kliensben a seedelni kívánt torrentek többsége piros, mint a pávián segge. rengeteg újonnan elindított letöltésemre várni kell akár egy órát is mire elindul.

webes port nyitottságot tesztelő oldalak zártnak találják a portot.

a torrentkliens saját sávszélesség és port tesztelő programja is zártnak találja a portot.

mindeközben a router config oldalán a "Port diversions and port forwarding" menüben ott pihen az újraindítás előtt megadott TCP és UDP portom, ami megegyezik a torrentkliensben megadottal.


csak windows 7 alap tűzfalam van. a torrent kliens kétszer van oda bejegyezve TCP és UDP külön-külön. mindkettőn ott van a két-két pipa jelezve, hogy át van engedve.


az elmúlt időszakban háromszor hívtam ki tréhóm szerelőt, a routert is meg a légvezetéket is kciserélték már. lehet, hogy ezt a routert is ki kellene cseréltetnem? várom az ötleteket és köszönöm előre is!



2015. jan. 12. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Parancssorban leellenőrizted hogy valóban nyitott-e a portod? "netstat" parancs.


külső port tesztelő oldallal leellenőrizted?

A szolgáltatód nem tiltja a torrentet?

Titkosítást erőltetettre állítottad úgy is tesztelted?

Kipróbáltad olyan torrent seedelésével amit sokan szednek külföldről is?


Nincs több kérdésem.

2015. jan. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Melyik klienst használod ? verziószám is kell
2015. jan. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

egy kicsit még a routerről:


Firmware version

09021601.00.029


Boot code version

1.07.0


Hardware version

001


a system logban csak egy üzenetet spamel leginkább:


"Denial of Service incident detected SYN Flood (FW101)"


a menüben firmware frissítésre azt az üzenetet kapom, hogy az már legfrissebb.


egyébként egy 32 bites (opsys is az) bittorrent 7.9.2 (build 37954) -et használok


igen, erőltettem torrenteket. "[K]" legutóbb egy winrart akartam letölteni, amit több ezren seedelnek, várnom kellett vagy fél órát, mire lejött a 30 megabiten csak pár másodperces (3,6 MB) letöltés.


a szolgáltató nem tiltja a torrentet.


igen, mint írtam, webes külsős porttesztelővel is teszteltem.

2015. jan. 12. 00:28
 4/6 anonim ***** válasza:
akkor vagy kapcsold ki a tűzfalat vagy a syn flood ddos érzékelést kapcsold ki.
2015. jan. 12. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ugyanilyen routerem van. (egy álom, ja nem.)

"Denial of Service incident detected SYN Flood (FW101)"

ezt nekem is dobálja


A letöltések/feltöltések egyáltalán nem mennek? Alacsony sebességgel sem? Ha nem, akkor szerintem nem a portnyitás miatt pirosak a torrentek, hanem azért, mert nem oldja fel a DNS nevet a tracker címében, így nem tud hozzá csatlakozni. Legalábbis nekem ez volt a probléma, mondjuk én utorrentet használok.

Próbáld meg hogy a Windowsban a hálózati kártyádnak ezt adod meg DNS-ként: elsődleges: 8.8.8.8 másodlagos: 192.168.1.254 (routered címét)

Ezután nyomhatsz egy gép újraindítást.


Ha még mindig nem megy, akkor pingeld meg a parancssorból a tracker címét. Pl.: ping torrentoldalcime.hu

Így megkapod az IP-jét az oldalnak, azt kimásolod, és a weblap címet kicseréled az ip-re. Pl. [link] kicseréled erre: [link]


Nekem ezután mentek a torrentek.


Ha még ez után sem megy, esetleg próbálj egy dns gyorsítótár ürítést a parancssorban: ipconfig /flushdns

2015. jan. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem is ez a probléma állt fent a kérdező kérdésénél lévő dolgokat megcsináltam majd home networkba bementem ott rámentem uPnP-re és enable! Azóta tökéletesen működik.
2015. jún. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!