Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Genius Imperator billentyűzet...

Genius Imperator billentyűzet használhatatlan boot-oláskor (truecrypt jelszómegadás) és a bios-ban + a macró szerkesztő is rémálom. Ez normális? Másnak is van ilyen gondja vele, vagy az enyém hibás?

Figyelt kérdés

Tehát. Ezek a problémáim, másnak is vannak ilyen gondjai vele?


Bios: belépek, de ha bent bármilyen gombot megnyomok, akkor mintha beragadt volna a lefele nyíl, totál használhatatlanná válik az egész. Újraindítás után lehet csak bármit kezdeni vele. Ergo csak egérrel lehet kattintgatni a bios-ban.


Boot-olás: truecrypt-el titkosítva van a hdd-m, ezért jelszót kell megadni, ami ezzel a billentyűzettel úgy néz ki, hogy shift-re beír egy karaktert, a legtöbb betűre kettőt is vagy akár hármat, "a" betűre úgy reagál mintha entert nyomtam volna. Nem vicces, hogy minden bootoláskor elő kell vennem a régi billentyűzetemet.


Makrók: jobb oldali alt-ot nem ismeri, ctrl+alt-nak érzékeli, ami elvileg ugyanaz, de mégse működik, vagy csak az első karaktert adja vissza, vagy semmit és beragad utána a ctrl. Néha meg mindenfélét reagál makró rögzítésekor, pl. bal ctrl-t lenyomom és szerinte a bal ctrl mellé lenyomtam a jobb oldali win key-t is.


Namost. Windows alatt teljesen normálisan megy, sima gépelésnél semmilyen furcsaságot nem produkál, nem ragad be gomb, nem nyomódik le win key a ctrl mellett, mint makró rögzítéskor, és nem csinálja azt a totális káoszt sem, amit boot-oláskor vagy a bios-ban produkál.


Ezért nem értem ezt az egészet, mert ha gyári hibás lenne, akkor folyamatosan ezt csinálná. De ha nem gyári hibás akkor meg... most ez tényleg ennyire idiótán van megtervezve?


Szóval másnál is jelentkeznek ezek a problémák?



2015. jan. 12. 12:23
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!