Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tabletet tudnátok...

Milyen tabletet tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Laptop vásárláson gondolkodom mostanában, de felmerült az is bennem, hogy veszek egy megfelelően működő, nem fullos asztali gépet + a kompatibilitás fontossága miatt mellé egy tabletet, amit magamnál hordhatok.

Úgy gondolom, a laptopok viszonylag drágák és mostanában nem tudnám megengedni magamnak, hogy egy rendes minőségűt vásároljak, viszont a mostani már lassan 6 éves és ideje lenne lecserélnem. Sajnos a tabletre sem tudok túl sok pénzt szánni, ezért gondoltam egy "noname" márkára, de természetesen nem a leggagyibbat, hanem ami nem nagyon tér el a márkás gépektől, viszont árban kicsit szimpatikusabb.

Nagyon nem vagyok rutinos a témában, szóval egy kis segítség kellene, hogy mely márkák amik rendben vannak, mekkora belső tárhely és proci lenne szükséges. Az igényeim: internetezés, filmnézés (nem feltétlenül letöltés, de talán az is), szövegszerkesztés. Van egy két kitüntetett program is amiket szeretnék rátelepíteni a tanulás miatt: Stellarium, Mathematica (na persze, ha egyáltalán elbírja), plusz alkalmazások amikkel a SOHO és SDO napszonda által küldött adatokat és képeket le tudom tölteni és animálni (végülis szerintem nem nagy cucc, az animálást egy okostelefon is megoldja).

Légyszi segítsetek, ajánljatok tabletet!



2015. jan. 12. 17:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Megj.: Bocs, "kompatibilitás" helyett "mobilitás"
2015. jan. 12. 17:24
 2/6 levis56 ***** válasza:
2015. jan. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként, ha esetleg Kínából rendelek, akkor lehet a rajta lévő androidra magyar nyelvet rakni?
2015. jan. 12. 18:16
 4/6 levis56 ***** válasza:
Már majdnem mindegyik tablett tud magyarul is,de nem ajánlanám a kínai vonalat a garanciális feltételek miatt. Ha hibás terméket kapsz vagy a gari alatt elromlik postázhatod vissza ahonnan rendelted,te állod aposta költséget hosszú javítási idő,macerás az egész.
2015. jan. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kínai garanciát fellehet fogni úgy, hogy nincs (s akkor nem ér csalódás, cserébe jelentősen olcsóbb), ill. ha megbízható webshopból rendeled (szal nem ebay, meg két dollárral csak most csak neked olcsóbb webshopok), akkor abban az esetben, ha eleve hibás készüléket kapsz, cserélik, ha szoftveres problémád adódna, segítenek megoldani, (házilag), ha hardveres, akkor attól függ mennyi idő telt el a vásárlástól számítva, ált. több hónapos termékeknél lesz.rják, hogy problémád adódott.

Ha a szoftveres javítás (flashelés, windowsnál újratelepítés stb.) távol áll tőled, akkor semmiképp se vásárolj Kínából!

Viszont felhívnám a figyelmed arra, hogy a windows-os tabletek ára jelentősen csökkent az utóbbi pár hónapban! Szövegszerkesztésnél ugyan van androidra is számos megoldás, de egy desktop windows, azért csak-csak jobb erre a célra.

2015. jan. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, azóta már rendeltem egy Lenovo A10-70-est, Amazonon lecsaptam egyre akciósan, szóval probléma megoldva.
2015. jan. 14. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!