Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptopomban a processzor...

A laptopomban a processzor minden magja 70°C körüli hőmérsékleten fut, nem komoly terhelés alatt. Hogyan lehetne ezt orvosolni?

Figyelt kérdés

2013 januárjában vettem a gépet (Asus K55VJ), i7-3610QM van benne, az operációs rendszer nyáron lett újratelepítve.


Google Chrome 2 lappal, Skype és VLC lejátszó mellett 70 fok körülre felmelegszik, bekapcsol az Intel Turbo Boost már jóval kisebb terhelésnél is.


Arra gondoltam, hogy a magas hőmérsékletet okozhatja, hogy tiszta kosz belülről (az elmúlt évben sok időt töltöttem egy ismerősömnél, akinek négy macskája van, a macskaszőr mindenhol ott van a lakásban...), de nem igazán tudom, hogy kéne kitakarítani. Próbáltam már szétszedni, de a problémásabb területekhez nem lehet egy-két csavar eltávolításával hozzáférni.


Javaslatok esetleg?



2015. jan. 12. 22:20
 1/3 A kérdező kommentje:
A Chrome-ban flash játékkal játszottam, ami folyton fagyott, ezért is néztem meg a hőmérsékletet... Alapvetően a processzor 2.3 Ghz-es sebességű, amit az Intel Turbo Boost jelenleg 2.8-3.0 Ghz körül tart, csak ennyire.
2015. jan. 12. 22:27
 2/3 A kérdező kommentje:
Egyébként, tudom, hogy önmagában ez még nem elviselhetetlen hőmérséklet, de egyrészt zavar, hogy nagyon hangos, másrészt ha játszanék rajta (CS:GO, pl.), kb. 15 perc után kikapcsol, mert 100°C fölé megy a proci.
2015. jan. 12. 22:39
 3/3 CspCsj ***** válasza:

A K55 széria ventilátora sajnos nem könnyen elérhető, de nem is atomfizika.

Fuss végig a következő videókon:

https://www.youtube.com/watch?v=oeixs7PZkog

https://www.youtube.com/watch?v=Syt2KyfVaEM

de találhatsz még sok hasonlót.

Sok sikert!

2015. jan. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!