Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan működik a számítógép?

Hogyan működik a számítógép?

Figyelt kérdés
Mint laikus, még én is tudom hogy ez egy baromi nagy kérdés, valószínűleg egy-két könyv kéne hozzá hogy erre választ kapjak. de engem igazából azt tesz nagyon kíváncsivá hogy egy elektromos impulzusból hogy lesz adat. mert ugye a táp felveszi az áramot és aztán? hogy lesz az alaplapon áramló elektromos impulzusokból megjeleníthető, tárolható adat. A cpu-ban és memóriában áramló egyszerű elektromos impulzusok hogy válnak számokká. Mi és hogyan konvertálja ezt oda-vissza.

2015. jan. 14. 10:05
 1/2 A kérdező kommentje:
Ha jól meggondolom talán ez nem is számítástechnika hanem inkább fizika. Mert pl. talán a tárolt még értem is. Ha jól tudom elképzelni nagyvonalúakban. Akkor van a vinyó abban van egy mágnesezhető korong, nem tudom milyen anyagból, arra egy kifinomult mágneses lenyomatot képez rá valami kütyü, és az ott marad, aztán az az adat meg kell nekem akkor leolvassa róla valami ezt a mintázatot. és valami ezt a mintázatot értelmezi bináris számokként az egy program gondolom az oprendszer betölti a memóriában a proci meg elkezdi feldolgozni és kész az adat. de megint itt a nagy kérdőjel az eszközök kommunikációja elektromos impulzus.... Értitek mit nem értek?
2015. jan. 14. 10:18
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem nyálaztam végig, de ebben talán le van írva:

[link]

A chipeken belül tranzisztorok tárolják az adatot (két állapotú elektromos eszköz, így alkalmas bináris számok tárolására...kisülve 0, feltöltve 1).

2015. jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!