Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitorhoz HDMI probléma?

Monitorhoz HDMI probléma?

Figyelt kérdés
Samsung TV-monitorhoz 2 HDMI csatlakozó van. Számítógéppel összekötve az egyiken szép a kép, a másikon olyan, mintha csak 50Hz vagy még kevesebb lenne a frissítése, és a felbontást is elméretezi: FULL HD kilóg a képből. Továbbá mindkét HDMI csatlakozó használata esetén helytelen típusúnak ismeri fel a windows, ellenben VGA kábelt használva a helyes típust felismeri automatikusan. Miért lehet ez?

2015. jan. 16. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
akkor használd a szép képet adót. lehetséges valami régebbi kábel a másik hdmi .. de nekem azt mondták hogy nincs különbség hdmi és hdmi kábel között . ezek szerint van !
2015. jan. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak be kell állítani a felbontást, overscant és pixel formátumot, és akkor jó lesz amazon is. És persze a felbontás 1080p legyen, ne 1080i.
2015. jan. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azt írták több helyen, hogy más funkciót lát el a két port, gondolom az egyik kimenet is lehet, mivel TV-monitor.

A lényegesebb kérdés most az, hogy miért ismeri fel rosszul HDMI-vel, és jól VGA-val..

Amúgy rengeteg különbség van a HDMI kábelek között, ugyanis 5m kábelt 780 forintért vettem, haveromé meg 5500 forint volt, 1.4 verzió mindkettő, de videó lejátszásnál az olcsóbb szaggat...

2015. jan. 16. 09:55
 4/8 anonim ***** válasza:
De te egyáltalán mit értesz felismerés alatt?
2015. jan. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt, hogy a gyári driver telepítő CD-n kiválasztom a helyes drivert (T24D390), és inkompatibilitás miatt nem engedi feltenni. A windows sem látja ezt kompatibilisnek, de engedi feltenni, viszont nem használja. A Catalyst-ben amit automatikusan felismer, az is T22D390.

VGA kábelt használva nincs ilyen probléma..

2015. jan. 16. 10:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges egy digitális monitorhoz bármilyen drivert is feltenni. A CCC-ben állítsd be a paramétereket, amiket írtam, és úgy jónak kell lennie.
2015. jan. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
videó szaggatásnak nincs köze a hdmi kábelhez viszont az fix.
2015. jan. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem otthon vagyok, így nem tudom megnézni, de nem rémlik, hogy CCC-ben overscan állítási lehetőség volt-e, pedig átnéztem minden beállítást. Állítottam is egykét dolgon. Most játéknál olyan, hogy a messzebb lévő dolgok homályosak :/
2015. jan. 16. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!