Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meglepődsz-e, ha az újonnan...

Meglepődsz-e, ha az újonnan vásárolt laptopod i3-as processzora maximum annyit bír, mint egy két évvel ezelőtti Sandy Bridge-es Pentium?

Figyelt kérdés

2015. jan. 16. 23:04
1 2 3
 11/28 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Amugy magát csapja be a vevő ha nem néz utána mit is vesz ès valójában nem arra van szüksége, energiatakarékos cpu k regen is voltak...
2015. jan. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 T/Z ***** válasza:

Ezért kell előtte utánakérdezni szakmai oldalakon, mielőtt megveszünk a hiányos tudásunknak köszönhetően valami harmatgyenge processzoros gépet.


Most mondhatnám, h "de hát azt mindenki tudja, h U betűs processzorral csak i5-től felfelé szabad választani", de hát tudom, h ez nem így van, mert nem sokan tudják.

2015. jan. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Előző:

én ezt a laptopot linux operációs rendszerrel való használatra vásároltam. Lenovo G50-70-ről van szó, a processzor i3 4030U.

Konkrétan erről a laptopról van szó:

[link]


Mikor megláttam a BIOS-át egyből tudtam, hogy sumákoltak valamit (a Lenovo és a Microsoft). Több helyen szerepel a BIOS-ban a Windows és az is, hogy konkrétan Windows 8.1 64 bites operációs rendszerre van optimalizálva… ha mindezeket előre tudom, nem veszem meg.


Az Arch linux angol nyelvű fórumán írnak erről a jelenségről (angolul).


Amit konkrétan tapasztaltam:

kisebb linux distróval, pl. a Puppy… egy idő után lekapcsolja a kijelző LED-es háttérvilágítását. („Felejtsd el, vissza a karámba!”)


PclinuxOS 64 bites operációs rendszeren megint csak kínlódik, nincs benne erő.


Érdekesség: 1 óra használat után megdöglött benne az LG GUAON dvd-meghajtó. (Elküldtem Budaörsre a szervizbe – mivel még van rá érvényes garancia (!) - megcsinálták. Mivel lemondtam a használatáról, tettem rá egy Windows 7 Home Prémium 64 bites operációs rendszert… ezzel úgy néz ki, hogy működik viszonylag rendesen… mondjuk a 2 generációval ezelőtti Sandy Bridge processzoroknak a közelébe sem jöhet a teljesítménye.


Konklúzió: egyértelmű, hogy eme termékek BIOS-a elég rendesen (és inkorrekt módon) meg van babrálva.

A naiv ember azt képzeli, hogy a Lenovo és a Microsoft harcban állnak egymással… szerintem az érdekeik mentén puszipajtások… tapasztalataim alapján ezt tudom írni.


Utóirat:

eszembe nem jutott egyébként, hogy a processzor nevében az U-betű mit jelenthet.

2015. jan. 18. 01:21
 14/28 A kérdező kommentje:

„Kérdező? Mennyivel tömörít vagy konvertál lassabban? 

Meg egyebek mikben menyivel lassabb?”


-Nincs benne az erő. … Ugyanígy jártam, amikor az asztali gépemben lévő Intel i3 2120 Sandy Bridge processzort „lecseréltem” (tényleg lecseréltem!) Intel i3 3220 Ivy Bridge processzorra… na az is ugyanezt csinálta, mint a laptop processzora: csak „tekert”, de nem haladt, pedig eggyel magasabb szorzón ment az FSB-je, mint a Sandy Bridge-esnek (1.600 MHz FSB vs 1.333 MHz FSB).

A 2120 TDP-je 65 watt, a 3220 TDP-je 55 watt, nem is volt benne erő. Szerencsére az i3 2120 maradt meg végül és a másikat sikerült eladnom (hiszen online papírforma szerint kb. 10 %-kal erősebb).


Mégy egy információ:

ismerősöm mondja, hogy a főnöke i7-es laptopot vett, de nagyon nincs a teljesítményével megelégedve… én MOST MÁR tudom miért: azért, mert az „olcsóbb” i7-es processzora maximum annyit tud/bír, mint egy közepes i5-ös, de talán még az is lehet, hogy csak egy erős i3-as processzornak felel meg (viszont az akksija tovább bírja). Gratulálok gyártók!


„Amugy magát csapja be a vevő ha nem néz utána mit is vesz ès valójában nem arra van szüksége, energiatakarékos cpu k regen is voltak...”


-Na erről nem tájékoztatnak a magyar (online céges) eladók senkit, hogy ezek „energiatakarékos” cpu-k.


„Ezért kell előtte utánakérdezni szakmai oldalakon, mielőtt megveszünk a hiányos tudásunknak köszönhetően valami harmatgyenge processzoros gépet. „


-A „szakmai oldallal” megint csak az a probléma, hogy rommá manipulálják a saját rövid távú túlélésük érdekében a vásárlót. Gondolok itt az online jelenlévő „szakmai oldalt” képviselő emberekre.


Mindezeket érdekességként írtam le a leendő vevők okulására.


Azon pedig senki se csodálkozzon, ha ezek a cégek hamar kilökik a nyakukból a garancia terhét.

2015. jan. 18. 01:53
 15/28 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem tudom elképzelni hogy mit gondoltál. Van egy laptopod 3-4-5+ óra üzemidővel. Azt hitted atomreaktor van benne mint a Vasemberben?


És eskü, semmi közöm az Intelhez vagy semmilyen bolthoz. Csak a realitásérzéked teljes hiánya bosszant.

2015. jan. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

„Most mondhatnám, h "de hát azt mindenki tudja, h U betűs processzorral csak i5-től felfelé szabad választani"”


-...és akkor lesz neki egy alsó kategóriás i3-asa. Jó üzletet csinált. :)

2015. jan. 18. 02:07
 17/28 A kérdező kommentje:
Szerintem etikátlan dolog Celeron szintű processzort eladni i3-asként.
2015. jan. 18. 02:12
 18/28 anonim ***** válasza:

Igazából csak a 9-es és a 10-es választ ismételném meg én is.


Nyilvánvaló, hogy az új laptopod nem egy erőmű, és ezért mérges vagy, de ennek a gépnek nem is kell erőműnek lennie. Ez a te irreális elvárásod, amiért a gyártót hibáztatod.

2015. jan. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy laptoptól van szó. Kisebb órajel=kisebb tdp. Asztali gépnél olcsóbban kapsz nagyobb teljesítményt.
2015. jan. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Vissza is tértem az asztali géphez. :) Ez hasít, nem csak bénázik... úgy írom mindezt, hogy kizárólag munkára használom a gépet (linux operációs rendszerrel), nem pedig játékra.

A Sandy Bridge után iszonyúan le lettek butítva az Intel processzorai! I3-as processzor 2 GHz alatti órajelen :), az biztos, hogy nem fogyaszt túl sokat, de az is biztos, hogy ereje sem sok van.

2015. jan. 23. 00:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!