Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » "Valami" elfüstölt a gépemben,...

"Valami" elfüstölt a gépemben, mi lehet az?

Figyelt kérdés

A napokban bekapcsoltam a gépet, a szokásosnak majdnem 2x-ese volt a hőmérséklete bizonyos hardvereknél, pedig portalanítottam. Aztán egyszer csak egy pukkanás, füst, kikapcsolt a gép. Pár kondi hónapok óta púpos volt az alaplapon, de nem volt pénz másikra, kicserélni meg nem érte volna meg. Jól gondolom, hogy az egyik kidurrant? Nem mai gép, de mással eddig nem volt gond benne. Azaz a tápom ventije is haldoklott egy ideje, abban van olyan alkatrész ami ilyen tünetekkel "távozik el"? (400W FSP)

Ui.: csaj vagyok na, kicsit kocka, de a hardverekről nem sokat tudok :D Előre is köszi a válaszokat. :)



2015. jan. 17. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
sok minden elmehet ilyenkor.elöször is átt kel nézni mi van kiégve.ha nem látod talánn szaglással megtaálod a helyét.
2015. jan. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Látni nem látok semmit, de nem is érzek. :O Azaz pár kondi picit ferde az alaplapon, hogy eddig milyenek voltak nem figyeltem.
2015. jan. 17. 10:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Bekapcsolásnál nem mozdul semmi és nem is villanak fel a led-ek akkor táppal van a gond.
2015. jan. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 CspCsj ***** válasza:

Ilyen esetben minden alkatrészt érdemes külön tesztelni, hátha nem csak egy alkatrész hibásodott meg.

Fapados módszer:

- másik tápegységet beletenni a gépbe, azzal indul-e

- memóriát áttenni másik gépbe, ott működik-e

- videokártya kipróbálni másik gépben, ad-e képet

- merevlemezt is kipróbálni másik gépben, felismeri-e


Alaplapot körülményes tesztelni másik gépben (ha úgyis látsz rajta hibákat, inkább lecserélném), a tápegységet meg nem tenném be máshová, amíg önmagában le nem lett tesztelve.

Vagy elviszed közeli pc-szervízbe/boltba (merevlemezt kiveheted ha akarod) és kéred, hogy teszteljék az alkatrészeket, mert elfüstölt.

Esetleg veszel új alaplapot + processzort (integrált VGA-val) + memóriát + tápegységet (kb. 35e Ft) és talán a merevlemez (+11e) nem szállt el, így használhatod.

2015. jan. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, a táp nyiffant ki, nem vitt mást magával. :)
2015. febr. 3. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!