Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez az egér hogy működik?

Ez az egér hogy működik?

Figyelt kérdés
Vettem ma egy Logitech vezeték nélküli egeret. Odáig stimmel minden, hogy egy nyúlfarknyi stick van hozzá, de ledöbbentem mikor bedugtam, bekapcsoltam és működik az egér úgy, hogy nem világít. Ehhez én már kőkori vagyok, hogy működhet? :D

2015. jan. 20. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Világít az, csak az emberi szem nem érzékeli.
2015. jan. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Infravörös?
2015. jan. 20. 15:34
 3/12 anonim ***** válasza:
Vagy ibolyántúli. Nem tudom, annyira még nem érdekelt. :)
2015. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Téglafon kamerával megnéztem, azon nem látszik úgy mint pl.: a távirányítóknál. Ez vmi teljesen új technológia.
2015. jan. 20. 15:42
 5/12 anonim ***** válasza:
A hő sem látszik a mobiltelefon kameráján, mégsem vadiúj technológia a hőkamera. Vagy felsorolhatnék még egy rakat ilyet.
2015. jan. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
lehet en vagyok maradi de az en idomben a termekek melle jart valami tajekoztato is...
2015. jan. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
az infravörös-él egymással szemben kell lennie a két eszköznek nem?
2015. jan. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez a 2.4 GigaHertz körüli mikrohullámon kommunikál.

Vettem én is gyűrű-egeret és az is ilyen.

[link]


Az is ilyen 2.4 Gigahertzes rádió kapcsolaton keresztül kb 10 métert hidal át.

2015. jan. 21. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
A távirányító is infra, meg ez is, ami az érzékelőt illeti, de a jelek szerint az egér infrább (nagyobb hullámhosszú), a kamera infraszűrője meg ezt már nem engedi át.
2015. jan. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja hogy az egérnek nem a kommunikációs fényét keresed, hanem az elmozdulás érzékelő fénye nem látszik?

Az bizony azért lehet, mert a ledek nem 800 nanométeres hullámhossz környékén működnek, hanem annál hosszabb hullámú infra ledek vannak beépítve. Azt a kamera sem látja. Az csak a vörös alatt közvetlenül lévő fényt látja lilás fényként, de ami jóval az alatt van, azt már nem.

Ezekben a kamerákban van beépítve infra szűrő, ez is csökkenti abban a tartományban az érzékenységét, hogy a forró felületek ne zavarjanak be egy-egy forró nyári fotón.


Egyszer kipróbáltam, kivettem egy kamera infra szűrőjét és a forrasztó páka felmelegedő végét is lehetett látni vele, miközben forrasztási hőfokra melegszik.

2015. jan. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!