Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek ehez a processzorh...

Szerintetek ehez a processzorhoz jó lesz ez a ventillátor?

Figyelt kérdés
AMD Athlon II X2 280 3.60GHz AM3 és vennék hozzá egy COOLERMASTER DK9-9GD4A-0L-GP.

2015. jan. 21. 18:00
 1/8 A kérdező kommentje:
elfelejtettem irni hogy most van egy sempron 140 es processzorom és annak megvan a ventillátora,az nemlenne jó hozzá?
2015. jan. 21. 18:08
 2/8 A kérdező kommentje:

és ebbe az alaplapba jó lenne a cooler masteres ventillátor? nem úgy értem ,h AM3 hanem hogy megfelelő e rajta a csatlakozó amiből kapja az áramot

[link]

2015. jan. 21. 18:10
 3/8 anonim ***** válasza:

jó a régi is, és ez a Coolermaster is. A hűtőnek a foglalathoz kell passzolni, nem a processzorhoz. A processzor már automatikusan passzol.


Szóhasználat: Nem ventillátort keresel, hanem hűtőt. A hűtőnek a ventillátor csak egy része.

2015. jan. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
kösz
2015. jan. 22. 14:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a régi hűtőt akarod rárakni, akkor előszor a régi paszta maradványait le kell tisztítanod róla, és utána újat rakni. Lehet kapni tisztítókészletet, én azt használok, de mintha valami házi szerrel is jól lejönne. Pasztázni a közhiedelemmel ellentétben nem úgy kell hogy jól bekened az egészet, hanem kreatívkodhatsz. Legjobb, ha egy viszonylag vékony pasztacsíkkal másfél centi körüli kőrt rajzolsz. Vagy egy nagy X-et, az is jó.
2015. jan. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
am azt olvastam hogy körömlakk lemosóval is lelehet szedni
2015. jan. 22. 15:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Magánlevélre válaszolva: biztos, hogy pasztázva volt a processzor előtte, anélkül gyakorlatilag nem működik.


5 celsius különbség a pasztázásnál nem azt jelenti, hogy pasztázás nélkülihez képest 5 fok a különbség, hanem hogy másik pasztához képest.


Nem vagyok otthon abban, hogy melyik paszta jó, kb. 5 évente veszek pasztát. ALPENFÖHM például jó márka, de a jó márkáknak mindegyiknek van többféle pasztájuk. Nemcsak hővezetőképesség lehet szempont, hanem az is, hogy milyen könnyű felrakni. Van aki a folyóst szereti, van aki a sűrűt. Új hűtőhöz szoktak adni valamilyen formában pasztát egyébként. Én például utoljára Gelid Solutions GC Extreme-et vettem, mert elég jó hővezető, és elég jól kezelhető.

2015. jan. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kösz a választ
2015. jan. 22. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!