Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kaptam egy WiFi-s UPC-s...

Kaptam egy WiFi-s UPC-s modemet, de már van routerem. Mit húzzak ki és honnan, hogy a régi 'wifi' ne menjen?

Figyelt kérdés

Remélem érthető, a kérdésem. Olyan UPC-s modemem volt eddig, amiben nem volt WiFi, így évekkel ezelőtt vettem egy routert, amit nem én kötöttem be, hanem 'szaki'. A kedves UPC kiküldött nekem egy új modemet, amit szépen feltettem a szekrény tetejére, mert feleslegesnek tartottam (ugyebár van routerem, wifi probléma megoldva). Viszont ma nem működött egész nap a net. Felhívtam az előbb a UPC-t, hogy mi a helyzet. A diszpécser mondta, hogy lekapcsolták a régi modemem és már aktiválták az újat és csak csavarjam össze, működni fog, használjam és örüljek neki.


Viszont a korábbi routert honnan húzzam ki? Fog így menni a net?



2015. jan. 21. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom nálatok hogy van net, meg hány kábel megy merre, vagy csak vezeték nélküli van. Ha csak vezeték nélküli van, akkor értelemszerűen kihúzod a routert a modemből és kész.


Ha vezetékes is van, akkor meg ugyanúgy meg kell hagyni a routert, csak ki kell kapcsolni benne a wifi-t. Ezt a router kézikönyvében leírtak szerint tedd meg.

2015. jan. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Huha... Vezetékes van, falból ment a régi modembe és a modembe volt beledugva kábelen keresztül a router (asszem). A router kézikönyve nincs meg :(
2015. jan. 21. 18:43
 3/6 A kérdező kommentje:
Kihúztam a routert és nem ment úgy a net. Tanácstalan vagyok :(
2015. jan. 21. 18:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha kihúzod a modemből a routert, vezeték nélkülin lesz internet. A routertől semmi nem függ, csak azok a vezetékes eszközök, amik bele vannak dugva.


Google-ben nézz utána a routered kézikönyvének, vagy általános router konfigurációnak, mert ezt így nem lehet leírni.

2015. jan. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bár egyszerűbb lenne, ha szakembert hívnál, hogy csinálja meg.
2015. jan. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Már sikerült megcsinálnom :)


Köszönöm a válaszokat!

2015. jan. 22. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!