Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek a merevlemez ment...

Szerintetek a merevlemez ment tönkre vagy valami más baj is lehet ezzel a géppel?

Figyelt kérdés

Erről a vasról lenne szó:


Processzor: Pentium Dual Core CPU E5700 3.00 Ghz X 2

Memória: 2,00 GB RAM

Szabad hely: 957,1 GB

Videokártya: Advanced Micro Devices Inc. AMD/ATI Caicos Radeon HD6450/7450/8450 R5 230 OM

Operációs rendszer: Manjaro Linux 64 bit


Ezt a gépet 2011 elején vettem , mitagadás elég sokat ment , sokszor napi 18 órát , mert ezt természetesen nem csak én használtam. Eredetileg windows 7 volt rajta.

Na de 2014 nyarán , borzasztóan belassult a win7 , 10 perc volt a boot idő , később már 15 perc is kellett , gyakoriak voltak a fagyások...

Ősszel váltottam Linuxra , gyorsabb lett jelentősen , viszont továbbra is fagyott ha több program volt egyszerre megnyitva , boot idő változó volt , valamikor 1 perc , de volt hogy 10perc.

Próbálgattam több disztribúciót , úgy tűnt hogy a manjaroval megy a legjobban így azt novemerbe feltettem és azóta viszonylag jól működött. Ami nagyon zavart , hogy nem engedett egy rendszert se cd-ről vagy dvd-ről telepíteni , hiába állítottam úgy be a boot sorrendet (ebben biztos voltam , mert régebben tudtam így rendszert telepíteni...) , mindegyik rendszert pendriveról kellett felvinnem , így az utolsót a manjarot is. Gyorsabb volt mint amik előtte voltak fent (ubuntu) , gyors volt a boot , viszont ha több program volt egyszerre megnyitva fagyott rendesen , többször egyszerűen nem tudtam mit csinálni mint kihúzni a konektorból , mert semmire nem reagált. Most már pendrive-ról se hajlnadó semmit telepíteni , sőt ma reggel , már el sem indult. Hiába nyomtam be bekapcsoláskor a delete + f2-őt (ez a billenytyűkombináció szokta előhívni a bios beállításokat) ,nem reagált semmit... nem indul el , monitor sem mutat semmit. Monitor jó (kipróbáltam másik gépnél) , kábelek szintén jól vannak csatlakoztatva.

Igazából ez egy elég leharcolt gép ( 2011 óta napi 7-18 órát megy...)

Én azt gondolom hogy talán merevlemez ment tönkre vagy ram hiba....


Van valami ötletetek ?



2015. jan. 23. 17:59
 1/6 Toga Aty ***** válasza:
Igen,meghalt az alaplapod.
2015. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajna és inkább csak a szoftverekhez értek a hardverhez nem igazán. Akkor most kinéz egy processzor és merevlezem csere ?

Ja és a 2 giga ram se túl sok ugyebár...

2015. jan. 23. 18:23
 3/6 A kérdező kommentje:
* én
2015. jan. 23. 18:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez egyértelműen alaplap KO. A processzornak és a HDD-nek jóeséllyel semmi baja. 775-ös alaplapot még újonan is tudsz venni, bár nem éri meg. Ha már így alakult érdemes lenne új platformba beruházni. Bár persze akkor RAM-ból is DDR-3-as kellene majd.
2015. jan. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Erre a gépre szükség lenne továbbra is , milyen alaplapot lenne érdemes vennem bele a tönkrement helyett ?


Ja és a 2 gb-ot 4 gb ramra cserélném.....

2015. jan. 23. 19:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha újonnan akarsz, akkor ezek közül bármelyiket, de ahogy írtam nem éri meg. Ennyiből már kijön egy 1150-es lap + egy Celeron 1820/1840-es proci.


[link]

2015. jan. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!