Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Leformáztam a laptop HDD-m,...

Leformáztam a laptop HDD-m, de mégse tűnt el róla minden. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Win 8.1 futott a laptopomon es leakarom cserélni Win 7-re. Minden lehetoseget megprobaltam, nem ment, ezert a formálás mellett döntöttem. Kiszedtem a laptopból, feldugtam PC-re, formáztam (normal formázás) , eltűnt róla Elvileg minden, de amikor vissza tettem a laptopomba es tettem volna fel az OS-t akkor kiírta egy Win 8 as kép, hogy nem tudja elindítani a rendszert mert hiányoznak bizonyos fájlok, tehat a Win 8 meg valamilyen formában rajta van. Milyen programmal vagy módszerrel tudnam abszolút teljesen leformazni ugy, hogy kitudjam választani, hogy CSAK azt a bizonyos hdd-t formazza, es ne az egesz gepet?

2015. jan. 24. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
bocsi de nem értem miért szerelted ki.Hadd a laptopba és ott telepítés közben töröld a patríciokat.
2015. jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ezt azér nézd meg https://www.youtube.com/watch?v=5nG4zMdrHKs


9gy sikerülni fog a leptoban a telepítés+patrício törlés

2015. jan. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez mind szep es jó, de a win 8nal berakom egy win 7 vagy win 8 vagy akármilyen telepítőt, nem lehet feltelepiteni! Meg a secure bootot os probaltam at allitani de nem lehetett. A Microsoftnak undorító módszere van arra hogy veletlenul se lehessen leszedni a hdd ről A legujjabb rendszerét.
2015. jan. 24. 12:38
 4/10 A kérdező kommentje:
Acer laptopom van, es a Secure boot kikapcsolása itt máshogy van. Tudom van acer laptopos Secure boot off videó is, de ahhoz a BIOShiz kepest is mas van nekem.
2015. jan. 24. 12:39
 5/10 anonim ***** válasza:
van rá megoldás [link]
2015. jan. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 coopper ***** válasza:

Szia.


Formázás előtt : Lemezkezelő és particiónálás (particiók törlése - az összesé) :


Lemezkezelő inditása : Számitógép jobb egér gomb - Kezelés majd Lemezkezelés (vagy keresés/futtatás : diskmgmt.msc )


Lemezkezelőben jobb kattintás a partición és törlés (ezt addig csináld mig már csak egy particiód lesz a lemezeden).


OVATOSAN, nehogy valamilyen fontos adat is eltünjön, ha esetlegesen nem, jó particiót törölsz.


Mivel a win7/win8 telepitéskor létrehoz egy 100 megától 2 gigáig terjedő particiót, ahonnan végül is a rendszer indul. (Ezért a hibaüzenet - Ezt a kisebb a lemez elején lévő partició kell összegyurni a másik particióval, törlés segitségével)


Sok sikert.

üdv.

2015. jan. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Coopper: Ez ugy is működik ha feldugom a laptop hdd-t a pc-re ahol futnak mad hdd-k is? Azok nem fognak serulni? Amugy a laptop hdd-men egy partíció volt (+az ami a windowsnak kell, es csinal maganak)
2015. jan. 24. 12:47
 8/10 coopper ***** válasza:

Szia.


Igen, a lemezkezelő látja a külső HDD-ket és pendrivéket is. És igen működik úgy is.


Ilyenkor természetesen még OVATOSABBAN, kell eljárni hiszen mást is tönkre tehetsz, ha nem jó particiót törölsz.


De szerintem a legegyszerűbb az lenne, (és a legjobb is) ha a laptopban maradna a HDD és egy live CD-ről/pendrivéről intéznéd a dolgokat, live win7 CD (angol nyelvű) : [link]


És ez a live win7 cd, másra is jó, pl adatmentésre, ha úgy hozza helyzet.


Sok sikert.

üdv.

2015. jan. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindjart ki is írom egy lemezre es tolom is be a laptopba, de nem lepődnék meg ha ujra a hibaüzenet jonne elő, hisz akkor is cdről akartam bootolni...
2015. jan. 24. 12:57
 10/10 coopper ***** válasza:

Szia.


Akkor keresd meg a laptopon azt a gombot ami a boot menű gombja (pl F9, vagy F12, laptopja válogatja) és nyomd meg.


Ha bejön a boot nenű akkor onnan válaszd a CD/DVD-t mint boot egységet.


Sok sikert.

Üdv.

2015. jan. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!