Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékidő után a számítógépem...

Játékidő után a számítógépem hirtelen újraindul, vagy kékhalált dob ki. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Team Fortress 2 játékkal történt eddig. Más játékkal nem.

Utánanéztem amennyire tudtam:


Processzor túlmelegedés: Nem hinném , mert új hűtőmmel 50-55 °C-os, régebbi hűtővel pedig volt már 70 körül is és nem volt probléma.


Újrapasztázás: Majdnem mindennapos ilyenfajta kemény használat után milyen időközönként kell újrapasztázni? Lehet ez a gond? Bár akkor még mindig nem értem a hőfokokat... Lásd feljebb^^


Táp: Cooler Master RS-600-ACAB-M4 600W Ez milyen hibát okozhat? Emiatt is lehet?


Driver: Angolul olvastam, és nem teljesen értettem, de írtak driverekről is. Frissítsek a legújabb driverekre?


Processzor: AMD A10 5800K

Alaplap: AsRock FM2A75M Pro4+

Processzor Hűtő: Cooler Master Hyper TX3 EVO


Előre is köszönöm a segítséget, válaszokat!



2015. jan. 24. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Újrapasztázni akkor kell ha túlmelegszik, jelen esetben nem. Drivereket frissíts, de a táp szokott a leggyakoribb probléma lenni ha újraindulgat, nem ad le elég teljesítményt. Próbáld meg, hogy kihúzod az optikai meghajtót (ha van), illetve a másodlagos winchestert (szintén ha van).
2015. jan. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Egyetlen winchesterem van és nincs optikai meghajtóm. Videókártyám sincs, integrált van. Akkor erre a tápra nem bátorkodjak egy erősebb videókártyát kötni a jövőben? Ez már a második tápom, egy M-Tech 550W -ost cseréltem le vele, gondoltam egy Cooler Master SOKKAL jobb lehet.


Tegyek próbát a régebbi tápommal is? Újratelepítés? (Már amúgy is ráférne.) Drivereket frissítsem?

2015. jan. 24. 21:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor először az újratelepítést, ha már alapból ráfért, ha nem javul utána lehet kipróbálni másik táppal
2015. jan. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A táp nem valami jó minőségű, én arra gyanakszom.
2015. jan. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Mindenap pasztázol? Nem biztos hogy sokat segit most már egy jó táp mivel lehet alaplapot rongálta vagy az IS hibás volt mar
2015. jan. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Gépház? Meleg mindenek! árt nem csak cpu nak, ezért nem jó sporolósan gépet épiteni sokszorosan töbet költsz ra mintha par ezret raszantad voln vetelkor
2015. jan. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát figyelj nem használsz VGA csak integráltad, így sok fogyasztása nincs a gépednek mert az alaplapod is max 100w-os procit vesz be. Tehát 100% terhelésnél a 100w veszi fel. Próbáld meg hogy leveszed a gépház oldalát, biosban nézd meg hogy a hővédelem a processzornál mire van állítva. Ha ezek sem jönnek be akkor a tápod lehet, ugyan is ez nem a legjobb minőségű táp, és lehetnek ingadozások ami ujra indítást/leállást/kékhallált okozhat. Ha esetleg uj tépot veszel ajánlok helyette egy FSP HEXA+ tápot. A 400w os belépő szintű táp és sokkal jobb mint ez a cooler master.
2015. jan. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!