Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van-e fizikai különbség az...

Van-e fizikai különbség az USB 2. 0 és a 3. 0 között?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tervezgetem, hogy beruházok egy külső merevlemezre. A neten való böngészés során úgy találtam, hogy főként USB 3.0-ás csatlakozóval árulják őket. Azt tudom, hogy az gyorsabb adatátvitelt tesz lehetővé, mint a 2.0-ás társa; de ugyanúgy tudom csatlakoztatni a számítógéphez, vagy kell átalakító is?



2015. jan. 25. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A csatlakozóban ugyan több érintkező van, de visszafele kompatibilis, ergo usb3-as cuccot tudsz usb2.0-s portba kötni, viszont ilyenkor csak 2.0-s (vagyis 480mbit/s elméleti maximum) sebességgel fog működni. Ugyanúgy ráköthetsz usb2.0 cuccot 3.0 portba is, de az csak usb2.0 sebességen fog üzemelni. Remélem érthetően írtam le.
2015. jan. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Trafó1 ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz az én gépemen van mindkettő, mindkettőbe megy az usb 2-3 csak a sebesség más.
2015. jan. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Mentek a zöld kezecskék. ;)

2015. jan. 25. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!