Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lefagy a gép időnként, van...

Lefagy a gép időnként, van mikor bekapcsoláskor csak fekete kép fogad, kijelző nem kapcsol be. Gyenge táp okozhat ilyet?

Figyelt kérdés

Procival nincs gond, vga is okés. Ramok tesztelve. HDD kondíciója nem 100%. Valami túlpörgésről írt, és ezt okozhatja gyenge tápegység.

Mikor lefagy a masina, akkor nem reagál semmire se, csak restart segít. Öreg masináról van szó.

Van mikor órákig bírja, és van mikor az első percben lefagy.


2015. jan. 26. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Első körben magas nyomású levegővel pucold ki a teljes gépet (tápot is).

Pontos táp, processzor, videokártya név?


Lehet egyébként haldokló processzortól (vagy túlmelegedőtől) kezdve vga-n át a tápig bármi.

2015. jan. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 MOP4 válasza:
Vagy a táp vagy ha AMD-s kártyád van a 7800-as szériából ( HD 7850 vagy 7870) akkor tuti hogy az a hunyó, mert azok még mindig blackscreen hibásak. Mióta csinálja ezt a géped? Vettél bele valami új hardware-t mostanában?
2015. jan. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez egy nagyon öreg masina. Szerintem még Hitler is ezzel nyomult. :)

Kaptam ezt a gépet, hogy ha megcsinálom, akkor megtarthatom. Anyámnak meg szerettem volna csinálni, filmezésre jó lett volna.

Masinát már úgy kaptam, hogy a monitor sehogyan se kapcsolt be. Fekete képernyő, mintha be se lett volna dugva. Mivel régi masináról van szó, ezért olcsón hozzá jutottam az alkatrészekhez. Vettem egy alaplapot, meg egy procit. Akitől vettem annak rendesen működött a cucc. Nálam szórakozik csak. Újra raktam a rendszert. Csillog-villog a gép belülről-kívülről.

2015. jan. 26. 23:09
 4/5 A kérdező kommentje:
1GB ram, egy magos intel celeron proci, meg egy geforce 4-es vga található a gépben.
2015. jan. 26. 23:10
 5/5 MOP4 válasza:
Jól mondja az előttem lévő, igen az is lehet, hogy túlmelegszik valami. Procid be van pasztázva?
2015. jan. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!