Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kaveri APU processzorok 2x4gb...

Kaveri APU processzorok 2x4gb 1866Mhz rammal milyen teljesítményre képes? Játékra mennyire alkalmas?

Figyelt kérdés

Pl egy A8-6600k v 7600

. A10 7850k v 7800


Esetleg később raknék mellé egy gyengébb videókártyát és az összedolgozna a beépített GPU-val.



2015. jan. 27. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem rossz APUk, de ha valaki játékra épít gépet, jobban jár egy sima 20k alatti CPU-val és egy R7 250X videokártyával (260X még jobb lenne). Persze az APU-ban lévő IGP is össze tud dolgozni egy R7 250 videokarival, de egy CPU+260X-es felállás még így is erősebb nála.

Nekem egy A8-7600 van a multimédiás kis gépben a TV-re kötve. Nekem tetszik a kicsike és jól teker 45W üzemmódban is, megérte a 25k körüli árát, de kifejezetten játékra más gépet tartok. Amúgy ezen is elfut a Skyrim fullhd felbontáson közepes/high beállítás keveréken játszható sebességgel, sőt a Witcher 2 is még éppen játszható közepes beállítással, de már csak HD felbontáson (1280x720). Én dual chanel DDR3-1600 memót raktam mellé. Nyilván egy A10 7800-as APU 1866-os memóriákkal gyorsabb lehet ~30%-kal, de játékos szemmel az sem sok (persze ahhoz képest, hogy IGP nem teljesít rosszul).

2015. jan. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
APU-ja van a grafikus magos AMD prociknak és nem IGP-je mert az Inteles:D Általában sokkal erősebb az AMD grafikus mag téren pl.A10-7850K R7-es grafikus csipje agyoncsapná lazán bármelyik i5-öt vagy i7-et. Ha van az Intel proci mellett grafikus kártya akkor értelemszerűen jócskán lemarad az AMD persze ez játékfüggő mennyire:D
2018. máj. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az IGP csak annyit jelent, hogy integrált grafikus processzor azaz minden ilyen jellegű egység gyűjtőneve. Az APU meg annyit jelent, hogy gyorsított feldolgozó egység, amiben a CPU-ra és az IGP-re egyetlen heterogén módon is programozható, sokoldalú egységként tekintenek azaz CPU+IGP páros vegyes, általános célú felhasználásra...
2018. máj. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!