Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopba RAM vásárlásnál mire...

Laptopba RAM vásárlásnál mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Van egy 64 bites Lenovo G560 laptopom, benne 3GB Samsung DDR3 RAM-al. (1db 2GB és 1db 1GB. Az 1GB-set terveztem egy 4GB-re lecserélni úgy, hogy a 2GB-s benne marad.) Nem tudom most fejből, mekkora az órajele. Ezt szeretném egy 4GB-os darabbal 6GB-re bővíteni.


A kérdés az volna, mire figyeljek oda az Új RAM vásárlásánál? A gyártó gondolom nem számít, de egyezzen a MHz? Mi történik, ha eltérés van a két RAM órajele között?


Köszönöm a segítségeteket.

üdv,

Pisti



2015. jan. 27. 11:33
1 2
 1/18 hypno ***** válasza:

A lassabb modul órajelén és késleltetésével fognak működni.


A 64 bites laptopot remélem úgy értetted, hogy az operációs rendszer 64 bites.

2015. jan. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Dj.N4tk0 ***** válasza:

Szedd ki a ramot- és nézd meg,hogy hány MHz v an ráírva.

Előfordul,hogy rá van írva.ha az pont nincs ráírva,de legalább a márka és a pontos típus szám rtajta van,akkor keress rá a neten.

Ha semmi nincs ráírva,akkor meg

Az Everest Ultimate Edition Pro nevű progrtammal sok infót megtudhatsz. ;)


Nem kötelező,de ajánlott ugyanolyan márkájút,ugyanazzal az órajellel venni.

2015. jan. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

1.: Nézz utánna, hogy a kütyüd tud-e 6GB RM-ot kezelni;

2.: szervizben vedd a RAM-ot, ott mindjárt kipróbálható.

2015. jan. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
az időzítéseknek legalább egyeznie kell illetve támogatnia a laptopnak az adott márkát .időzítés alatt értem hogy pl cl7 mellé cl7 -cl9 mellé cl9 stb. ha nagyobb óra jeles memóriát veszel a kisebb óra jelhez fog igazodni .
2015. jan. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket.

Igen, természetesen az op rendszer 64bites. :)

AIDA64 Extreme-et használok erre a célra, csak most épp nem arról a gépről írok, amiről szó van, ezért írtam, hogy nem emlékszem fejből rá. És most megnézni sem tudom.

Slottonként 8GB-ot tud kezelni, azzal nem volna gond. Netről terveztem rendelni, így ha nem felel meg, cserélhető. Sajnos nem igazán van rá esély, hogy el tudjam vinni egy szervizbe időhiány miatt, na meg a ram cserét még megoldom. :) Gondolom nem lehet bonyolultabb, mit a ventit kiszerelni és kitakarítani. :D

Ez a késleltetéses dolog új volt teljesen. Haza megyek, megnézzem, mi újság vele, bár most őszintén szólva nem igazán emlékszem rá, láttam e ilyesmit az aida-ban, de majd csak megtalálom. :)

2015. jan. 27. 13:10
 6/18 A kérdező kommentje:

Megnéztem, de nem igen találok olyat, hogy időzítés "clc7" vagy hasonló8. Rossz helyen keresem?


[link]

2015. febr. 1. 19:38
 7/18 A kérdező kommentje:
izé, nem clc7, hanem cl7, mint azt #4-es hozzászóló nevezte :)
2015. febr. 1. 19:44
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

"A kérdező kommentje:


izé, nem clc7, hanem cl7, mint azt #4-es hozzászóló nevezte :)"


az időzítéseknek legalább egyeznie kell illetve támogatnia a laptopnak az adott márkát .időzítés alatt értem hogy pl cl7 mellé cl7 -cl9 mellé cl9 stb. ha nagyobb óra jeles memóriát veszel a kisebb óra jelhez fog igazodni .


A válaszíró 36%-ban hasznos válaszokat ad.

# 4/7 Időpont 01-27 12:54



tanulj meg olvasni kérdező inkább !!!!! mert itt nincs clc !!! szerintem megint sokat ittál az alkoholos üveg helyett más emelgetnék a helyedben !!!

2015. febr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Kedves tőled, jogy így ismeretlenül is le alkoholistázol. Nem tudom miből indulsz ki, bizonyára magadból, hisz ki mint él, úgy ítél! Ha már voltál olyan kedves, és az olvasás tanulását javasoltad nekem, enged meg kérlek, hogy én a szövegértés gyakorlására hívjam fel a figyelmed! Szó nem volt "clc" ről. csupán egy elírás volt amit akövetkező posztban javítottam. Ha nem meg elsőre az értelmezés, sebaj ,fuss neki még egyszer. Nyugi, nem buksz le, senki nem látja, hogy sokadik nekifutásra sikerül felfognod. Se g fe j kém. ;)
2015. febr. 2. 23:03
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
ülj le 1 -es !
2015. febr. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!