Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen videokártyát vegyek...

Milyen videokártyát vegyek ami harveresen tud már uHD 60fps filmeket is gyorsítani? (nem a játék teljesítmény számít hanem a lényeg hogy ha elterjed az uHD akkor nekem vigyen minden ilyen mkv fájlt a gépem.

Figyelt kérdés

Plusz egy kérdés, youtube alatt is működne a hd gyorsítás az új kártyával vagy akkor mindenképpen a proci számol és a youtube-os 4k videók ugyanúgy akadnának?


Mostani gépem: phenom x4 9500, Ati HD 4830 512Mb

Ezen a konfigon a youtube eddigi max 1080p videói 60fps-el még akadás mentesen mennek bár érdekes hogy főleg a proci dolgozik sokat ezt onnan tudom hogy ugyan olyan vagy még annál jobb minőségű 1080p mkv filmek vagy blueray közben csak alig 5%-ot dolgozik a proci mivel ez a kártya is tud hd gyorsítást.

Egyenlőre még ezt nem tudtam kipróbálni, letölthető uHD videókkal csak youtube-ot néztem.

Valaki ötlet?


2015. jan. 31. 14:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

"60fps filmeket"


-a filmeket nem mérjük fps-be.

megvesszük, letöltjük, stb...de nem tudjuk millió fps-el lejátszani ha a filmkészítő gyár csak 30 fps-el rögzítette a nyersanyagot...:)))

2015. jan. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

De..tudtommal a filmeknek van fps értéke..félreérted ezt a 60fps dolgot..csak annyit mondtam hogy amit 60 fps-el vettek fel az is menjen, ilyen vga-t keresek.

A magas fps am azért is jó mert annál kevesebb motion blur-ra van szükség gyors kameramozgatáskor.


Ennél ráadásul egy pöppet többet írtam, ha nem tudsz válaszolni akkor ne tedd.

2015. jan. 31. 14:37
 3/30 A kérdező kommentje:

Jó értem te kis szőrszálhasogató, nem film hanem videó fájl ami 60 képkocka/másodperc sebességű az is menjen.

De lehet a jövőben lesznek 60fps filmek is ki tudja..

2015. jan. 31. 14:39
 4/30 A kérdező kommentje:

60fps UltraHD/4k(a szabványt még el sem nevezték pontosan, megy erről a vita) videofájlban lévő filmek.

De most megint bele fogsz valami kötni igaz?

2015. jan. 31. 14:42
 5/30 anonim ***** válasza:

kedves kérdező

komolyan elgondolkodtam rajta, hogy érdemes-e neked egyáltalán érdemlegesen válaszolni...úgy gondolom nem teszem meg, még szakmai szempontból sem, mert neked van egy elképzelésed, kontra az adott technikával amivel nem vagy teljesen tisztában. Össze is mosod/kevered a játékbeli fps-t egy film képkocka/másodperc rögzítésének módjával holott a kettő ég és föld : "annál kevesebb motion blur-ra van szükség"

-szerintem hagyjuk, csapd fel a google-t és írj be pár keresőszót, úgy mint: HDTV, videotechnika, képrögzítés, hidd el estére okosabb leszel

2015. jan. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Prohardvert olvasok ott nyilatkoztak erről az okosok..

Hidd el elég tanulékony vagyok, ha valamit nomálisan megmondnak hogy miért hülyeség nem szokásom toporzékolni és minuszokat nyomkodni..

De szerintem te ezt igazából nem szeretném csak előadod itt magad mint aki az univerzumban fellelhető minden tudás birtokában van de ezt sajnos nem tudja megosztani senki alacsonyabb rendű élőlénnyel..

De akkor kérdezem én minek írtál ide? Ha mondandód van a témával kapcsolatban hallgatlak mester.

Nap mint nap találkozom az oldalon a fajtáddal..(igen tudom nem kell mondanod az én ostoba buta tanulatlan fajtámból is nagyon sok van..)

2015. jan. 31. 15:01
 7/30 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibákért túl gyorsan írtam..
2015. jan. 31. 15:03
 8/30 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok mester.

Nem vagyok minden tudás birtokában sem.

Csak józan paraszti ésszel gondolom végig mi lehet a különbség egy játék és egy film között.

Megpróbálom ezt neked átadni:

-játékoknál térben -időben befolyásolhatod a monitoron látott grafikát a billentyű/egér mozgatásával ezt a mozgást és a mesterséges intelligenciát a proci számolja, a látott képet pedig a videokártya izzadja ki, minél nagyobb a felbontás és részletesség annál jobban izzad a videokártya.

-egy előre felvett film alatt mit számoljon a videokártya? Ez csak egy előre felvett jelenet az egész. Nem tudod befolyásolni. Az autó mindig jobbra megy ha a rendező így rendezte és a kameraman így vette fel. Bármit csinálsz nem tudsz vele filmben balra menni. Míg egy játékban igen!, és ezt ki is kell számolnia valaminek.

Egy filmben az egész jelenetsor rajta van egy lemezen előre letárolva. Tehát itt a hangsúly nem a videokártya gyorsaságán hanem az egész rendszered sebességén, pontosabban belső sávszélességén van.

Van-e olyan lejátszó eszközöd ami ezt a rengeteg adatot a nyers alap lemeztől a monitorodig/tévéd-ig el tudja vinni?


Vegyük alapul a teáltalad felvetett 60 képkocka /másodperces Ultra HD minőségű felvételt.


Számoljunk egy kicsit: Mi az Ultra HD? Vagyis a 4K?


Egy 3840 × 2160 pixel felbontású (tehát 8 Megapixeles) folyamatos mozgókép.

Mekkora lehet egy 3840 × 2160 pixeles jpeg állókép mérete?

Kb 2 Megabyte.

Akkor ezt egy 30 fps-el felvett filmnél (ha továbbra is jpeg formátumot nézünk) szorozd meg 30-al: 2 x 30 = 60 Megabyte/másodperc

De nálad 60 fps-el fut a film ezért 2 Mb x 60 FPS = 120 Megabyte adatmennyiség megy másodpercenként.

Ez egy 2 órás filmnél 7200 másodperc x 120 Mb = 864.000 Megabyte-nyi adat ami 843 GIGABYTE!!!

nem véletlenül írtam 3 felkiáltójelet!

-hol van a világon 843 gigabyte méretű lemez amire ráfér egy 60 fps-el felvett 2 órás UHD film?

Sehol...

Hál istennek a filmek nem jpeg formátumot használnak, mert még ez a tömörített formátumú adat is sok lenne. :)

Igen jól tudod, a 60 fps UHD még lehet , valamikor, egyszer...megjelenik...

Ma még az UHD Blu ray formátum sem jelent meg. Olyan optikai lemez ami képes ezt a bődületes adatmennyiséget tárolni és olcsón lehessen előállítani. Mert 500-1000Gb-os merevlemezt mégsem csomagolhat a Sony pictures minden egyes filmjének :)


Szóval elsősorban arra próbáltalak rávezetni józan paraszti ésszel, hogy mi a különbség egy előre legyártott adatmennyiségen (film) és egy előre nem kiszámítható adatmennyiség és adatmozgás között (játék) hardver szempontból. És miért nem mérjük egy film fps értékét mikor befolyásolni nem tudjuk mert azt a kamerás ember már eldöntötte előre mennyi lesz.:)

Ha Youtube-on néztél FHD és UHD tartalmakat és a procid nagyon dolgozott, esetleg a kép is akadt az azért van mert neten keresztül nézted a nagy adatmennyiséget egy procizabáló alkalmazással (Flash) ki tudja milyen sávszélességű internettel...


Egy gépen belül (tehát nem interneten keresztül) merevlemez/memória/ processzor/vga között jóval nagyobb a sávszélességi adottság.

próbálj meg netről letölteni egy UHD rövidfilmet , eltárolni a merevlemezedre és megnézni mondjuk VLC player-el.

Jóval kisebb lesz a proci használat mint online neten flash alatt, a videokártya sem dolgozik jobban.

Itt egy rettenetesen betömörített 4K videó:


[link]


ezt le tudod tölteni a gépedre, ez csak 675 Megabyte méretű (majdnem 1GB) de csak 4 perc hosszúságú!

2015. jan. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Amiket most mondtál egy szóval sem állítottam ilyet nem tudom honnan vetted hogy én a filmet előre felvett anyagot akarom manipulálni mintha egy játékba mennék..


Szerintem kicsit túl bonyolítod a kérdést...

Abban a nem köthetsz bele hogy a vga kártyák segítségével tehermentesíthető a cpu főleg ha nem netezés közben hanem egy gépre letöltött anyagot nézek.. Ehhez van nvidia féle Pure video vagy Ati uvd2(4800-as szériánál)


Abban nem voltam biztos és azt kérdeztem hogy a 4k-s vagy Ultra hd nevezzek akárhogy videókat mely új vga kártyák támogatják már ezzel tehermentesítve a procit, mert bár még nem tölöttem le és nem néztem még meg de lehet hogy az én kártyám ezt már nem tudná ezért főképp a proci számolni ami viszont lehet hogy gyenge lenne...

2015. jan. 31. 17:45
 10/30 anonim ***** válasza:

"Milyen videokártyát vegyek ami harveresen tud már uHD 60fps filmeket is gyorsítani?"


vagy én értettem félre valamit? :)

2015. jan. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!