Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videó renderelésnél, konvertál...

Daniel1385 kérdése:

Videó renderelésnél, konvertálásnál,3D modellezésnél (3DS, UDK, SDK) érezhető-e a különbség ha: 4,8 vagy 16GB ram van illetve ha 1333,1600,1866 vagy 2400MHz-es ram van?

Figyelt kérdés

2015. febr. 1. 23:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Bizonyos esetekben igen. Nekem 3D rendernél képes ~10gb ramot is használni HA pl minden fénysugarat külön kiszámoltatok (caustic). Normális esetekben bőven elég szokott lenni 8gb ram, 4 már nem hinném. Frekvenciához nem tudok hozzászólni, nem próbálgattam, de szerintem az az alapszabály, hogy: Ha sok ram kell, akkor inkább legyen elég de kisebb frekvencián, minthogy kevés de nagyobb frekin, fordítva is igaz.
2015. febr. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mayában semelyik renderernél nem érződik a memória sebessége, arról nem beszélve, hogy egy 1333-as CL5-ös memória gyorsabb, mint egy 1600-as CL9-es. A mennyisége annál inkább, de az sem addig, amíg van szabad memória, hanem amikor elfogy, akkor a render 1 kocka: 3 percről fel tud ugrani 1 kocka: 35 percre, amíg a vincsiről próbál a vincsire swappelni a drága. Videó renderelésnél is inkább a proci és a vincsiolvasási sebesség számít, kivéve, ha az egész renderelendő cucc belefér a memóriába, akkor a második/n-edik pass sokkal gyorsabb.
2015. febr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!