Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3 monitort kezelő, MSI R4890...

3 monitort kezelő, MSI R4890 OC teljesítményét nem alulmúló VGA használtam,20. 000 alatt?

Figyelt kérdés
Gépet építek, a videokártyát már megvettem, aztán kitaláltam, hogy 3 monitor kell. A 4890 csak kettőt kezel. A játékteljesítmény olyan nagyon nem érdekel, de azért gyengébb ne legyen nála. Tudtok ajánlani típusokat AMD és Nvidia oldalról? Használtan, elsősorban, az ár-érték arány miatt, de ha van új ami hozza a leírt elvárásokat, arra kíváncsi vagyok.
2015. febr. 2. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
amd hd 5770 ,hd 5850
2015. febr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Radeon kártyák a HD5000 szériától akár 6 monitort is támogathatnak, igaz ezekhez speciális kártya kell (Eyefinity edition), amin 6 mini displayport található. Egy átlagos HD5000-es kártya is el tud bánni 3 monitorral, de az egyik monitort displayportba kell dugni mindenképpen (nem tudom, hogy ez az újabbaknál is feltétel-e). Nvidiánál a 600-as szériától képes egyetlen kártya több minitor kezelésére (azt hiszem 4).

Én a helyedben egy HD7770 vagy 7790-re vadásznék, ezek 20k alatt találhatók használtan (a 7770 egy hangyányit erősebb is lehet a 4890-től és jóval kevesebbet is fogyaszt, míg a 7790 már határozottabban erősebb). Nvidia oldalról egy GTX650Ti érné meg esetleg, igaz a 7790 erősebb nála.

2015. febr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Valamennyire már utánanéztem, azt tudom hogy a három közül egyiknek mindenképpen diplay porton kell lennie, viszont mindegyik monitor DSUB csatlakozós, szóval átalakítóznom kell majd.

2015. febr. 2. 17:01
 4/5 A kérdező kommentje:

Ó tényleg, köszönöm.


Eddig a 2 kisebb monitor van meg, mindkettő VGA csatlakozós, ugyanolyat akartam venni, de akkor így már nem játszik.


Most viszont találtam egy másikat, bár más típus, de ugyanakkora mint terveztem, van rajta DVI-D csatlakozó is.


A következő felállásban már jó lesz?

22" középső monitor: DVI-D közvetlenül

19" oldalsó egyik: DVI-I -> VGA passzív átalakító

19" oldalsó másik: DP -> VGA aktív átalakító

2015. febr. 10. 18:35
 5/5 A kérdező kommentje:
Hopp, ezt a másik kérdésemhez akartam.
2015. febr. 10. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!