Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártyán tuningoláskor...

Videokártyán tuningoláskor előbb a grafikus processzor vagy a memória órajelét emeljem?

Figyelt kérdés
Van rá valami szabályféleség hogy milyen sorrendben? Persze közben 3dmarkal tesztelem folyamatosan és csak kis léptékben emelem az órajelet.
2015. febr. 2. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehetőleg egyszerre, mert egyiket a másik nélkül kölcsönösen túl lehet húzni aránytalanul.
2015. febr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

függhet az adott modelltől is. Elképzelhető, hogy a kártyához konfigurált memória sávszélesség bőven elegendő a GPU-nak (ilyenkor nem ér sokat a VRAM húzása) vagy éppen elég, esetleg kicsit kevés is (ilyenkor teljesítményben kamatozik a memória húzás). Külön tesztelheted, hogy miként reagál a kártyád, ha külön-külön emeled órajeleket illetve egyszerre.

Mondjuk nem nagyon szoktam hinni a videokártya tuningban, bár van néhány modell időnként, amiket érdemes megrángatni, mert ezeket a hardvereket csúcs közeli állapotba lövik be (miért hagynának benne sok tartalékot ha éles a verseny). Ha húz is az ember 15%-t, ami nem rossz szerintem, az sem fogja megváltani a nagy problémákat....20 fps helyett lesz 23? 30 helyett 34,5? Nem nagy difi...

2015. febr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De a procit is húzom meg a ramot is...így együttesen már azért lesz egy difi.

Ráadásul régi gép, az sem igazán hatna meg ha feladná az öreg harcos, egy socket 754-es 3200+ athlon 2gb ddr1 ram meg egy fx 5500 van benne.

2015. febr. 3. 01:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát azt kár gyötörni szerintem....amihez már most nagyon kevés oda húzva is az lesz. Esetleg vadássz hozzá egy 7600GT kártyát (ha találni olcsón), azzal többre mennél sokkal. :)

A videomemória a sávszélességet adja az órajele és az interfész szélessége függvényében. Ha húzod, akkor emeled a sávszélességet. Abban az esetben, ha a GPU-hoz kövéren mérték gyárilag a sávszélt, akkor a videomemória húzása nem indokolt. Csak ezt akartam fentebb mondani. A memória chipek is el tudnak szállni, főleg ha nem nagyon éri őket hűtés...és onnan nincs visszajelzés sem, mint a GPU-ról (hőmérséklet).

Volt nekem is hasonló gépem, szerettem is nagyon (Asus K8N-E, A64 3000+, 1,5GB RAM, Radeon 9550). Ebbe még dobtam később egy 6600GT-t és fülig ért a szám. Régi szép idők...

2015. febr. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De...ezt biztos nem fogom összemocskolni egy 7-es nvidiával a legjobb egy ti 4600 lenne hozzá de az igazán csúcszuper egy 9800xt vagy fx 5900 ultra lenne.

Nem mai játékokkal célom játszani, isten ments hanem a korbeli dolgok menjenek rajta ultrán.

2015. febr. 3. 02:36
 6/9 A kérdező kommentje:

A célom berendezni a szobámat csupa csupa régi felszereléssel amiket viszont megcsinálok úgy hogy lehessen még azért erre arra használni..szövegszerkesztés, netezés(kipucolt böngészővel ami nem jelenít meg minden szart amitől akadna az 1 magos cpu) régi játékok stb...

Már beszereztem egy régi crt monitort is, egy hatalmas vagy 20 kilós nyomtató-szkennert amit sikerült beüzemelnem..raktam a gépbe floppy meghajtót szereztem floppy lemezeket úgyhogy most a word dokumentumok is arra vannak mentve meg egykét kép. Majdnem kész az iroda

2015. febr. 3. 02:40
 7/9 A kérdező kommentje:
Valami böszme nagy telefon is kéne..
2015. febr. 3. 02:41
 8/9 anonim ***** válasza:

:D

A 7600GT is már 2006-os kártya, úgy gondoltam az lehet a maximum ebbe a platformba. A mai játékok azon se mennének, de egy Oblivion már elgurulna valahogy. Mondjuk egy 9800XT-vel is menő lenne azt hiszem :)

Csinálhatnál egy időfolyosót is 10 éves ugrásokkal azaz van egy mai szerkód meg ez a ~2004/5-ös feeling. Egy másik helyiségben összedobsz egy Pentium masinát 16MB memóval, 1GB merevlemezzel, 4x CD ROM, floppy és Win95.

Ha még futja energiából befigyelhet még egy 8/16MHz-es 286-os cucc, hogy a 80'-as évek közepét is megidézd, 512K memóriával, 50MB merevlemezzel, 5,25-ös floppyval, DOS rendszerrel, EGA moncsival.

Jó retrózást!

2015. febr. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen az jó lenne, am minél régebbi annál drágább egy pont után..dos-os gépet nem szívesen ad el senki.
2015. febr. 3. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!