Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hasznalt laptopot hogyan...

Hasznalt laptopot hogyan tudok megvasarlas előtt leellenőrizni szoftveressen/mit inditsak el prime95 vagy mit szoktak ilyenkor/?

Figyelt kérdés
2015. febr. 3. 00:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Tápot bedugni, Windows átkapcsolni teljesítménycentrikusba, és Furmark nyúzó módban, 3D mark szintén, és utána annyi darab cpu burn-in, amennyi 100-ra kihúzza a procit, és egy jó negyed órát égetni miközben monitorozod a hőmérsékletet. Persze ha 90 fok fölé megy bármi, vagy fagy, megmondani, hogy köszönöd szépen. A memóriát személy szerint nem tudom, mivel lehet kitesztelni, a Prime95 nekem elég ködös volt, hogy mit kéne mutatnia, ráadásul egy örökkévalóságig tud futni :)
2015. febr. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Prime95 izzasztja a procit, lehet nézni a hőmérsékleteket, de stabilitás tesztnek is jó, mert ha hibázik a CPU, akkor jelez. Tuningosoknak kötelező. Memóriát lehet csekkolni memtest85 vagy valami hasonlóval, de az alapos tesztelés ott is órákig tarthat. Ezt pl lemezképként lehet letölteni, kiírni CD-re és arról kell bootolni bekapcs után (nem engedi a memóriába tölteni az oprendszert és az alkalmazásokat, így alaposabban átnézheti a RAM-t).

Használt notebookokat lehet érdemes előtte jól meggyötörni, mert egy kollégám is vett 2 éve egy használt lapost 50k-ért és 1,5 hónap után bekrepált...nem örült annyira.

2015. febr. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem sehogy amig nem a tiéd adig nem hiszem hogy bárhol meg engedik.boltben bizti nem és magánszemély sem .
2015. febr. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hypno ***** válasza:

Megítélésem szerint a használt laptopoknak négy gyenge pontja lehet.


1. Az akkumulátor. Annak az állapota az AIDA-val ellenőrizhető (számítógép>energiagazdálkodás)

2. billentyűzet állapota

3. Zsanér állapota

4. Tapipad állapota


Az utolsó három egyszerű próbával ellenőrizhető.


Egy hordozható AIDA egyébként is jó szolgálatot tehet, mert mindent kilistáz ami a gépben van és még telepítenisem kell.


A processzorok és videochipek jelemzően nem szoktak tönkremenni, és mivel egy laptop húzása meglehetősen halott dolog, a memóriák sem.

2015. febr. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egy asus u36s rol van szo. 2orat bir kb az aksi. Uj koraban lehetett 4ora. 2eves laptop. Nekem az uj laptopom 2ev utan kb 1 - 1,5- 2 orat birt,ugy hogy alig hasznaltam.

Kiszokja mutatni valamennyi porgram hogy mekkora az aksi elhasznalodasa. Ez milyen szazalekban jo meg szerinted?

2015. febr. 3. 10:05
 6/6 hypno ***** válasza:
#5 Mint ahogyan írtam, használd az AIDA-t. Van belőle hordozható, telepítést nem igénylő verió is. És tökéletesn megfelel a próbaváltozat is.
2015. febr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!