Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel pentium g3258 vs amd...

Intel pentium g3258 vs amd athlon x4 860k?

Figyelt kérdés
Ahogy elnéztem az intsl jobbnak bizonyult, de multiba nem tudom melyik győzne. Ha van tapasztalatotok valamelyik prociról írjátok meg nekem h melyik a jobb! Köszi

2015. febr. 3. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos lehetne találni eredményeket amiben az egyik vagy a másik a jobb. Összességében a G3258-t hoznám ki, mert jobb fogyasztású, jóval jobb egy szálú teljesítményt nyújt, ami a sok magos világban is sokat számít és a fejleszthetőbb platform miatt.
2015. febr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hallottam olyat h a cod aw mem támogatja a 2 magosokat. (HT-seket igen). Ez a jövőbe nagy hátrány lehet több játéknás is akár. Ja és még valami, maximum milyen kártyát hajtana ki?
2015. febr. 3. 16:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a 40k alatti videokártyákhoz még jók ezek a procik. Komoly tuninggal talán 50k-ig is választható mellé vga. Fontos előny a később i5/i7 fejleszthetőség a Pentium javára!
2015. febr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy 760K-m van,és nagyon jól lehet vele multitaskingolni,egy 860K-val csak jobb lehet(na meg főleg ha egy SSD-t is behajítasz mellé).Játékokra is teljesen megfelelő,egy 7870 társaságában teljesít szolgálatot,bottleneck nincsen.A pentium akkora kártyát már nem hiszem hogy kihajtana,mint az AMD-s versenytársa,de egy szálon nagyon odavág a konkurenciának,és hogy 4.8-ra felhúzhatod egy gombnyomással(gyári hűtővel!) az viszi a pálmát.


Az igényeidtől függ persze,de én azt ajánlom hogy LGA-1150 vonalon érdemes elhelyezkedni,mert nagyon nem jön hír arról hogy az AMD bármikor is csinálna valami bivalyerős FM2+ procit a közeljövőben,míg az Intel oldalon már most bejelentették hogy várhatóak új procik.Most veszel egy erősebb VGA-t,egy kis bottleneckre számíts,aztán később ha lesz megint zsetonod veszel bele erősebb procit.

2015. febr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat! Mindenkinek megy a zöld kéz! Már csak egy utolsó kérdés: valami !olcsó!, hardverekkel foglalkozó boltot tudnátok ajánlani?
2015. febr. 3. 16:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos most a frank/euró buli miatt jelentősen drágább lett sok minden, de alapból a PCX és az Ipon elég népszerű boltok. Én magam az utóbbit ismerem jobban és már régóta oda járok.
2015. febr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

860K.

Sima 2 magos 2 szálas procit már nem vennék, főleg nem játékra.

2015. febr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!