Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ebben a konfigban van valami...

Ebben a konfigban van valami kivetnivaló?

Figyelt kérdés

Thermaltake Commander MS-I

FSP Raider 550W

Asrock Z97 Extreme3

Intel Core i7 4790K

Cooler Master 212 EVO

ASUS STRIX GTX 970 (ismerem a 3,5GB mizériát ezzel kapcsolatban, amint lesz jobb ebben az árban azt veszem)

LG 22MP55HQ-P

Ennyi nagyonmax a keret több pénzt nem tudok rászánni, maximum az egyikból olcsóbbat veszek, de ezért is kérem ki a véleményetek!



2015. febr. 3. 20:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a 212 EVO helyett olyat néznék, ami lefelé fúj, kell a légmozgás a memória és a chipset környékén is, de amúgy jól hangzik.
2015. febr. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
a 8GB 1333Mhz-es Kingmax RAM-ot kihagytam de már nem tudok változtatni :"D ja meg 2TB WD Green de ezek már megvannak ezért is felejtettem el...Tudnál olyat ajánlani? Hűtőkbe mnég nem ástam bele magam :)
2015. febr. 3. 20:30
 3/15 anonim ***** válasza:
Rendben van. De az igaz, hogy azt a 970-est egy gyengébb proci ( i5k ) is kihajtaná, pláne ha tuningolni is akarsz.
2015. febr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Csinos konfig, a hűtőkhöz mondjuk nem tudok hozzászólni nagyon, de sokat olvasok eltől, Nvidiáék gőzerővel dolgoznak a VRAM megoldáson.
2015. febr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

akkor inkább i5 4690K?

Ezzel az a baj hogy hosszabb távra terveztem építeni, lehet hogy a későbbiekben renderelni is fogok meg a játékok is igényelni fogják...de a renderelésben másodpercek percek se számítanak...inkább az lenne fontos hogy erős maradjon sokáig :D

2015. febr. 3. 20:35
 6/15 A kérdező kommentje:

Na erről is lehetne nyitni egy külön fórumot:"DD

én azt hallottam feladták és próbálják terelni a gondokat valamit a pénzvisszatérítést....bár nemhiszem hogy 4K-n fogok játszani de a későbbiekben lehet hogy kell majd a játékoknak 4 giga fullHD-n is :(

2015. febr. 3. 20:36
 7/15 anonim ***** válasza:
Jó lesz az az i7. A TX3 EVO hűtőről is jókat hallottam.
2015. febr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A tények tisztázása érdekében:

gtx 970-nél 2 részre van osztva a memória, egy 3.5 és egy 0.5 GB-os szeletre. A 0.5 gb ram lassabban tud csak adatot cserélni a vga többi részével, ezáltal nem képes együtt működni a 3.5 GB-tal.

Megoldás NEM lesz, mivel ez HARDVERes hiba, nem pedig szoftveres. Pontosan ezért sok helyen vissza is veszik a vásárlóktól a kártyát, van olyan hely, ahol pl ingyen cserélik gtx 980-ra, ahol nincsen ilyen jellegű gond.


Gép:

i7-re ha van pénzed, vedd azt, komolyabb munkáknál nagyon érződik a különbség.

én Green-t biztos nem raknék bele, hiába van meg, nálam fél évente haltak a szutykok, szóval érdemes lenne nézni melléje egy megbízhatóbbat, hátha bemondja az unalmast. A proci hűtőt meg embere válogatja, azzal sincsen gond, amit te írtál bele.

2015. febr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nekem már megvan egy jó ideje ez a két terrás...igaz már majd meg telt...hát van még egy Blue 500 gigás ismerősömnél...és most nem gondolkoztam újabb 2 terra beruházására kicsit húzós lenne még azt is megvenni...

Olvastam én is a 3,5+0,5 teóriáról és tudom hogy nem lesz javítva sajna :(

Viszont még várok a vásárlással hátha lejjebb megy minden csillapodik az árfolyam, lehet megvárom míg kijön a Win10 és valami új hardver is kivánszorog....nem akarom elhamarkodni:)

2015. febr. 3. 20:53
 10/15 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy nem lesz megoldás? Csupán annyi, hogy hardveres átdolgozás lesz.
2015. febr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!