Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lenovo M5400 laptop nem...

Lenovo M5400 laptop nem bootol semmilyen merevlemezt, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Az egész úgy kezdődött, hogy reggel bekapcsoltam a notit: feljött a Lenovo üzenet, aztán katt, újraindult, akkor már fekete képernyővel jelentkezett.

Vártam kicsit, aztán ezt kinyomtam. Azóta ha bekapcsolom, nincs többé Lenovo üzenet, háttérvilágítás van, de képernyő fekete marad; hallod a merevlemezt, hallod a ventit, a ledek világítanak.


Furcsaságként a BIOS-ba minden további nélkül be tudok lépni, de OP rendszert sehonnan se hajlandó bootolni.


Amit eddig csináltam:

- Totális áramtalanítás (akksi ki, power gomb lenyom, hagy 5 percre)

- Kivettem az SSD-t, tettem be helyette HDD-t, úgy se jó

- Kivettem minden merevlemezt, hogy dobjon hibát, úgy se jó (fehér villogó kurzor)

- Egyesével teszteltem a RAMokat és azok slotjait, semmi bajuk

- Próbáltam külső vinyóról bootolni, úgy se jó, nem hajlandó flashdrive-ról bootolni (fehér villogó kurzor)

- Próbáltam Windows és Linux rendszert is


Ötlet? =S Meg vagyok innen lőve.



2015. febr. 4. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
BIOS-ban látod a merevlemezt?
2015. febr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy már nem, ahogy korábban: a konkrét típusát nem ismeri fel, ennyit ír, hogy ATA HDD0: DISK.
2015. febr. 4. 11:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de lehet, hogy az alaplapod haldoklik.
2015. febr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
=(
2015. febr. 4. 11:47
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha átállítom a Sata Controller Mode Optiont [AHCI]-ről Compatibility-re, akkor felismeri a lemezt, szépen írja is a nevét. De nem bootolja be.
2015. febr. 4. 12:16
 6/6 A kérdező kommentje:

Nah, a tapasztalatom azt mutatja, hogy semmilyen "külsős" storage-ot nem hajlandó megenni.

Sem HDD/SSD (merevlemez slot vagy HDD Caddy esetleg az optikai meghajtó helyén), sem USB Slot (bootolható pendrive). A különbség annyi, hogy ha minden storage eszközt eltávolítok, akkor kapok egy fekete promptot / -vel, ha valami van csatlakoztatva, akkor minden ugyanaz, kivéve, hogy nincs villogó / -m.

2015. febr. 4. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!