Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen processzort vegyek?...

Milyen processzort vegyek? Intrl vagy Amd

Figyelt kérdés
2015. febr. 5. 04:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Pézkérdés.

Ha úgy vesszük egy erősebb AMD procival sem jössz kis sokkal olcsóbban monduk 8000 szériával. Mert.

kb 30 000Ft alatt nem érdemes hozzá alaplapot venni mert sokat eszik, kell neki a stabil tápellátás és a jó alaplapi hűtés.

Kell hozzá egy jó hűtő amiből megint nemelég a 2-3000Ft-os

Én 8350-et vetterm mondjuk volt alá egy jó alaplapom + vettem hozzá egy kompakt vízhűtést. De nemmondanám hogy olcsóbban kijöttem mintha I5-öt vettem volna

2015. febr. 5. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagyis ha most kezdenék el gépet összerakni akkor valószínűleg Intel gépet épíenék de mivel még valamikor a Phenom széria megjelenésekor kezdtem el fejlesztgetni a gépet így a CPU már adott volt szerencsére az AM3+-os kezeli így nem kellett mindent egyszerre kicserélni benne. tehát ezért is maradtam az AMD fronton és szerencsére egy elég fasza kis gépet sikerült építenem belőle de vaószínűleg ennyiből már egy jobb inteles gép is kijött volna csak mondjuk kevésbé látványos extrákkal.
2015. febr. 5. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az alaplap már megvan? Mert alaplap függő hogy AMD vagy Intel kell bele.


Nekem Intel-em van, őszintén szólva számoma az AMD köztes megoldás, ha kicsit kevesebb pénze van az embernek, akkor tökéletes. Jobban melegszik, többet fogyaszt az AMD, viszont 30-40K között Intelből négy magos processzort nem kapsz, szóval mindkettőnek megvannak az előnyei, és hátrányai egyaránt.

Intel-t ajánlanék, de nem tudom mennyi a kereted rá, stb.

2015. febr. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 HUN_Sector ***** válasza:
50%

- Milyen célra kell a gép?

- Mennyid van rá?


Ha általános felhasználásra, koca játékosként (régebbi játékokkal) játszanál, akkor egy keveset fogyasztó AMD A XXXX szériás 4 magos procit vegyél.


Ha játékos gépet szeretnél, de kevés a pénzed, akkor ismét csak AMD-t (Athlon, Phenom, vagy FX). A <95W-os procikhoz abszolút (meg úgy alapjában mindegyikhez ha nem húzod) elég a gyári hűtő.


Ha bitang gamer pc-t akarsz építeni, amely sokáig erős és a pénz nem akadály, emellett kicsi a gépház és fontos a kiváló szellőzés, akkor intel.


Ha egy közepes gépet szeretnél, amely időtálló és nem akadály a pénz, akkor intel. Ha közepes gépet, minimálisan korlátozottabb időtállósággal és kevés a pénz, akkor amd. Szóval ez egy baromi nagy mátrix, ahol neked kell az igényeidhez megfelelő platformot kiválasztanod.


Tudod, mint az utazás sok csomaggal. A-ból B-be akarsz eljutni. Elvisz egy ford is, és el tud vinni egy ferrari is. Hogy melyikkel mész, a csomagjaid számától és a pénztárcádtól függ.

2015. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!